Tokdemir: Amik Ovası´nda yetişen kayısı için devlet desteği sağlanmalı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

25 Mayıs 2022 - 13:23

Tokdemir: Amik Ovası´nda yetişen kayısı için devlet desteği sağlanmalı

Tokdemir: Amik Ovası´nda yetişen kayısı için devlet desteği sağlanmalı
Son Güncelleme :

08 Mayıs 2020 - 9:48

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Türkiye’de ve Avrupa’da yetişen Erkenci Kayısı için üreticilerimize Devlet Desteği Sağlanmalıdır” dedi.
Reyhanlı Amik Ovası’nda yetişen Erkenci Kayısı bahçesini üreticilerle birlikte gezen Tokdemir yaptığı açıklamada;
“Reyhanlı ilçemizde 6 bin 500 dekarlık alanda bulunan meyve bahçelerinde yetişen ihracata yönelik erkenci meyve olarak değerlendirilen kayısının dünyanın dört bir yanına ulaştırılması için devlet desteği sağlamalıyız.
Kooperatifleşmeyi desteklemeli ve soğuk hava depolarını yaygınlaştırmalıyız. Aynı zamanda bu meyvelerin “Yükte hafif pahada ağır” gibi değerlendirilerek gerek bahçe tarımımızın dünyaya tanıtılması, gerek üreticimize destek sağlanması gerekse ekonomimize katkı sunması amacıyla en erken yetişen meyvelerimizi dalından koparılır koparılmaz en kısa zamanda en hızlı şekilde kargo uçaklarıyla dünyanın her yerine ulaştırılması amaçlanmalıdır” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.