Tokdemir, Hatay’da kaç aileye yardım yapıldı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

22 Haziran 2024 - 23:32

Tokdemir, Hatay’da kaç aileye yardım yapıldı

Tokdemir, Hatay’da kaç aileye yardım yapıldı
Son Güncelleme :

17 Ekim 2022 - 19:41

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle bir soru önergesi verdi.
Ailenin toplumun temeli olduğunu kaydeden Tokdemir, Hatay’da ailelere yapılan yardımın miktarını sordu Vekil Tokdemir önergesinde şu ifadelere yer verdi; “Toplumun en önemli özelliği birbiri ile yardım içinde olmalarıdır. Yani bir toplumu toplum yapan en önemli şey hem mad di hem de manevi yönden yardım içinde olunmasıdır. Bu nedenle pek çok devlet ve toplum kendi sosyal yardım sistemlerini düzenlerler. Bu bağlamda; 2021-2022 Eylül ayı itibarıyla Hatay ilinde devlet tarafından kaç haneye maddi yardım yapılmıştır? 2021- 2022 Eylül ayı itibarıyla Hatay ilinde devlet tarafından kaç TL sosyal yardım yapılmıştır?

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.