TOKDEMİR: KAŞIKLA VERİP KEPÇEYLE ALIYORSUNUZ « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

23 Ocak 2022 - 05:05

TOKDEMİR: KAŞIKLA VERİP KEPÇEYLE ALIYORSUNUZ

TOKDEMİR: KAŞIKLA VERİP KEPÇEYLE ALIYORSUNUZ
Son Güncelleme :

06 Aralık 2021 - 17:49

Bu Haber 8 kez okunmuştur.
reklam

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Parlamentoda yaptığı konuşmada, Hükümetin vergi, ceza ve harçlara yönelik yaptığı yüksek orandaki zammı eleştiri yağmuruna tuttu, “Kaşıkla verip kepçeyle alıyorsunuz” dedi.
Vergi, ceza ve harçlara zammın yüzde 36,2 olduğunu, Resmî Gazete’de yayımlanan tebliğle yeniden değerleme oranına yüzde 36,2 artış yapıldığını söyleyen Tokdemir, bu rakamın, on dokuz yılın en yüksek zammı olduğuna vurgu yaptı.
“VATANDAŞI KANDIRAMAZSINIZ”
Tokdemir, konuşmasında şunlara yer verdi:
“Madem enflasyon yüzde 19,95, harçlara niye 36,2 zam yaptınız? Memura, emekliye yaptığınız zam, asgari ücret ortada. Kaşıkla verip, kepçeyle alıyorsunuz. İktidar; tüketici için ayrı, üretici için ayrı enflasyon belirleyerek vatandaşlarımızı kandırabileceğini düşünüyor. Bu şekilde vatandaşlarımızı kandıramazsınız. Çünkü vatandaş her şeyi görüyor. Daha da kötüsü, bizzat yaşıyor. Ekonomik kurtuluş savaşı diyerek, yaşanan sefaletin üzerini örtemezsiniz. Bu savaşı açanlar sizlersiniz, hem de millete karşı açtınız! Ama siz hiç merak etmeyin, kazanamayacaksınız.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.