Tokdemir: Mevsimlik Tarım İşçilerinin Sorunları Çözülmeli - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

4 Aralık 2023 - 05:56

Tokdemir: Mevsimlik Tarım İşçilerinin Sorunları Çözülmeli

Tokdemir: Mevsimlik Tarım İşçilerinin Sorunları Çözülmeli
Son Güncelleme :

30 Nisan 2021 - 10:36

Bu Haber 11 kez okunmuştur.
reklam

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemir, tarafından yazılı olarak cevaplandırılmak üzere soru önergesi sundu.
Tokdemir, soru önergesinde şunları sordu:“Hatay ilimizde tarımda hasat dönemine yaklaşırken mevsimlik tarım işçileri Hatay ilimize geçiş yapmaya başlamışlardır. Mevsimlik tarım işçilerinin temel yaşam ihtiyaçlarının giderilmesi hususunda Bakanlık olarak bir çalışma yapmayı düşünüyor musunuz? 2002-2021 döneminde Hatay ilimize gidiş-dönüşlerde ve çalışma sürelerinde herhangi bir sağlık sorunu yaşayan mevsimlik tarım işçilerin ve bu işçilerin aile fertlerinin sayıları nedir? Mevsimlik tarım işçilerinin küçük yaştaki çocuklarının sağlık ve eğitim ihtiyaçların karşılanması hususunda Bakanlık olarak bir çalışmanız var mıdır? Mevsimlik tarım işçilerinin Covid-19 salgını tehdidine karşı korunmaları için ne tür önlemler almayı düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.