TOKDEMİR, “ZARARLARIN AZALTILMASI ACİL VE ELZEMDİR” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Ocak 2022 - 02:18

TOKDEMİR, “ZARARLARIN AZALTILMASI ACİL VE ELZEMDİR”

TOKDEMİR, “ZARARLARIN AZALTILMASI ACİL VE ELZEMDİR”
Son Güncelleme :

25 Şubat 2021 - 17:28

Bu Haber 18 kez okunmuştur.
reklam

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, TBMM’de patatese yönelik talebin ihracatta yaşanan sıkıntılar sonucunda düştüğünü belirterek bu konuyu gündeme taşıdı.
Tokdemir; “Türkiye’de yıllık ortalama 6 milyon ton civarında patates üretildiği, bununla beraber, belli bölgelerde belli şartlar altında üretilen patatese yönelik talebin geçmişe kıyasla ciddi şekilde azaldığı görülmektedir. Yabancı ülkelere yapılan ihracatta yaşanan sıkıntılar sebebiyle patatese yönelik toplam talep ciddi şekilde düşmüştür.” Dedi.
Konuşmasına “Söz konusu sebeplerden dolayı Türkiye’de şuan yaklaşık 2.5 milyon ton patates olduğu dolayısıyla, patates üreticilerinin içerisinde bulunduğu bu sıkıntılara yol açan zararların azaltılması acil ve elzemdir” sözleriyle devam eden CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir şu sorulara cevap istedi;
1- Patates konusunda yaşanan sıkıntılar hakkında, Bakanlık olarak her hangi bir eylem planınız var mıdır?
2- Patates üreticilerinin sıkıntılarını gidermek için, Bakanlık olarak destek verilmesi hususunda bir çalışmanız var mıdır?
3- Patates üreticileri için önümüzdeki dönem için yeni ihracat pazarları bulunması hususunda bir çalışma söz konusu mudur?

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.