TOKDEMİR’DEN SAĞLIK BAKANINA SORU ÖNERGESİ - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

4 Aralık 2023 - 05:44

TOKDEMİR’DEN SAĞLIK BAKANINA SORU ÖNERGESİ

TOKDEMİR’DEN SAĞLIK BAKANINA SORU ÖNERGESİ
Son Güncelleme :

05 Aralık 2022 - 16:38

Bu Haber 1 kez okunmuştur.
reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir tarafından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebi ile Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına yazılı bir sonu önergesi vererek, Hatay’da sağlık konusunda yaşanılan sorunlar hakkında bilgi istedi.
CHP Hatay Milletvekili Tokdemir yazılı olarak vermiş olduğu soru önergesinde;
“Covid-19 salgının hızı düşse de sağlıkta sorunlar gittikçe büyüyor. Muayene randevusu için 3 ay, MR için 6 ay, Ultrason için 4 ay sonrasına gün veriliyor. Hastalar randevu alamıyor, kamuda kalan hekimler ise artan iş yüküyle günde 100 hastadan fazla muayene yapıyor. Hastanelerde randevu almadıklarını, bilinçli bir şekilde özel hastanelere yönlendirildiklerini, buralara gidildiğinde de yüksek faturalarla karşılaştıklarını belirten vatandaşların sayısı hızla artmaktadır.
Bu bağlamda;
Hatay il genelinde devlet hastanesi sayısı kaçtır? Bu hastanelerde kaç poliklinik bulunmaktadır?
Hatay il genelinde bulunan devlet hastanelerinde branş bazında belirtilmesi suretiyle kaç uzman doktur, kaç pratisyen doktur görev yapmaktadır?
Hatay ili ve ilçelerinde devlet hastanelerinde doktur eksikliğinden dolayı hizmet verilmeyen poliklinik bulunmakta mıdır? Şayet bulunmakta ise ilçe bazında ayrı ayrı belirtilmek suretiyle hangi branşlarda doktur eksikliği bulunmaktadır?
Hatay ilimizde yaşayan vatandaşlarımızın hastanelerden randevu almakta zorluk çektikleri iddiaları doğru mudur?
Hatay ili ve ilçelerindeki vatandaşlarımızın muayene ve tedavi olmak için haftalarca bekletilmesinin engellenebilmesi adına Bakanlığınızca bir çalışma var mıdır?”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.