TSK MEHTERAN BİRLİĞİ HATAY HALKI İLE BULUŞTU « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Ekim 2021 - 09:11

TSK MEHTERAN BİRLİĞİ HATAY HALKI İLE BULUŞTU

TSK MEHTERAN BİRLİĞİ HATAY HALKI İLE BULUŞTU
Son Güncelleme :

24 Temmuz 2018 - 12:39

Bu Haber 22 kez okunmuştur.
reklam

Hatay’ın anavatana katılışının 79’uncu yıldönümünde birbirinden güzel organizasyonu Hatay halkıyla buluşturan Hatay Büyükşehir Belediyesi, her sene olduğu gibi bu sene bir yenliğe daha imza attı.
Hatay Valiliği ev sahipliğinde HBB’nin katkılarıyla, dünyanın en eski ordu bandolarından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehteran Birliği, Hatay halkı ile buluştu.
Gerçekleştirilen buluşmaya Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden, HBB daire başkanları ve Hataylılar katılım gösterdi.
Geleneksel kıyafetleri ile de büyük ilgi gören ve Hataylılara unutulmaz anlar yaşatan Türk ordusu ve müziğinin en önemli yapı taşlarından biri olan Türk Silahlı Kuvvetleri Mehteran Birliğinin marşları, Hatay sokaklarında yakılandı.
BAŞKAN SAVAŞ GENELKURMAY BAŞKANI’NA VE TSK’YA TEŞEKKÜR ETTİ
Hem Hatay halkı hem de Türkiye Cumhuriyeti için oldukça önemli bir gün olduğunu vurgulayan Başkan Savaş, bu özel günde TSK Mehteran Birliğini Hatay halkı buluşturan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’e ve Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK)’ya teşekkür etti.
TSK Mehteran Birliğinin gösterisinin tamamlanmasının ardından Başkan Savaş, TSK Mehteran Birliğine bayrak hediye etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.