Tuna; “Yusuf Nazik’in mahkemesine katılacağız” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

30 Kasım 2021 - 02:59

Tuna; “Yusuf Nazik’in mahkemesine katılacağız”

Tuna; “Yusuf Nazik’in mahkemesine katılacağız”
Son Güncelleme :

03 Ekim 2018 - 9:15

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçesi’nde, 11 Mayıs Reyhanlı Şehitler Derneği Başkanı Ahmet Tuna, 11 Mayıs 2013’günü meydana gelen ve 53 kişinin ölümüne neden olan saldırının planlayıcı Yusuf Nazik’in 26 Kasım 2018 günü Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek duruşmasına katılacaklarını söyledi.
Reyhanlı saldırısının planlayıcı Yusuf Nazik’in yakalanmasının ardından ifadesinde isimlerini verdiği 8 kişi hakkında çıkarılan yakalama kararının da olayın seyri açısından sevindirici gelişme olduğunu belirten Tuna, 8 kişinin de bir an önce yakalanarak adalet karşısına çıkarılacağını ve hesap vereceklerini kaydetti.
Tuna, 11 Mayıs Reyhanlı Şehitler Derneği’nde yaptığı açıklamada şöyle dedi;
“11 Mayıs Şehit Aileleri olarak bugüne kadar her zaman dik durduk, sabrettik, hiçbir şehidin kanını yerde bırakmayan devletimizin bu hainlerin inlerine girip şehitlerimizin kanlarını soracağı günü bekledik. İşte bugün o gündür. Yusuf Nazik ve diğer vatan hainlerinin hesap verme günüdür. Yusuf Nazik’in sorgusunda 8 kişinin ve arkasındaki vatan hainlerinin en kısa zamanda yakalanacağı günlerde gelecek. Şehit aileleri olarak her zaman devletimizin yanındayız. Tüm şehit aileleri adına devletimize, MİT’e askerimize, emniyet mensuplarımıza teşekkür ederiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi vatana ihanetin nedeni olmaz, er yada geç bedeli olur bedelleri de idamdır” dedi.
Tuna, Yusuf Nazik’in, 26 Kasım 2018 günü Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmasına tüm şehit aileleri olarak katılacaklarını söyleyerek, davanın takipçisi olacaklarını, herkesten destek beklediklerini ifade etti.
Saldırıda oğlu Halil Erdemci’yi kaybeden Medine Erdemci, MİT, asker polise teşekkür ederek, saldırıda, zerre kadar eli olan katillerin yakalanarak gerekli cezayı almalarını beklediklerini söyleyerek, “Hatta idamla yargılanmalarını istiyoruz. Biz devletimizin yanındayız, devletimizde bizim yanımızdadır. Katiller serbest gezmesin, günahımız suçumuz neydi. Gerekli cezayı alsınlar” diye konuştu.
Kızı Ayten Çalım’ı kaybeden Edibe Çalım ise, yaralarının hala taze olduğunu belirterek, yakalanmalarına sevindiklerini, içlerine ferahlık geldiğini, ancak saldırıda parmağı olanların yaptıklarının karşılığının idam olması gerektiğini söyledi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.