Turizm Sorunları ve Çözüm Önerileri masaya yatırıldı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Mayıs 2022 - 05:43

Turizm Sorunları ve Çözüm Önerileri masaya yatırıldı

Turizm Sorunları ve Çözüm Önerileri masaya yatırıldı
Son Güncelleme :

11 Ocak 2021 - 15:19

Bu Haber 10 kez okunmuştur.
reklam

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Turizm sorunları ve çözüm önerilerinin konuşulduğu bir toplantı gerçekleştirildi.
Toplantıda açıklamalar da bulunan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, “Ülkemizi ve Dünya’yı etkisi altına alan Covid-19 salgınından en çok etkilenen sektörlerin başında gelen Turizm gelmektedir. İlimizde bir çok Turizm İşletmesi’nin İlimiz ev sahipliğinde düzenlenecek olan Expo 2021 için yeni yatırımlar yaptığı bir dönemde 2020 yılının Mart ayında Çin’in Vuhan Kentinde başlayan Covid-19 süreci bu çalışmaların sekteye uğramasına ve işletmelerin ek maliyet yükleri ile karşı karşıya kalmasına neden olmuştur. Tüm bu olumsuz tablonun içinde yaşanan sıkıntıların giderilmesi ve Turizm sektöründeki sorunların çözümü için bir yol haritası belirlemek amacı ile Odamız ev sahipliğinde bu toplantıyı gerçekleştirdik” dedi.
EN ÇOK TURİZM SEKTÖRÜ ETKİLENDİ
Başkan Çinçin, Covid-19 sürecinin Sosyal ve Ekonomik etkilerinin 2021 yılında da devam edeceğini, Sektörlere Devlet tarafından verilen desteklerin önemli olduğunu ancak bu desteklerin 2021 yılında da devam etmesi gerekliliğinin altını çizdi.
Çinçin, salgın sürecinden en çok Turizm sektörünün etkilendiğini bundan dolayı belirli aralıklar ile Turizm sektör temsilcileri ile toplantılar gerçekleştirdiklerini dile getirdi ve başta Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür etti.
YILMAZ: TURİZM ANTAKYA’DA BÜYÜK BİR İVME KAZANACAK
Daha sonra konuşan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya Belediyesi’nin Uzun Çarşı Güzelleştirme Projesi’nin 5 etaptan oluştuğunu ve şuan 2. etap çalışmalarının devam ettiğini bu projenin bitimiyle birlikte Turizm’in Antakya’da büyük bir ivme kazanacağını belirtti.
YAYMAN: CUMHURBAŞKANLIĞI BİSİKLET TURNUVASI HATAY’DA YAPILACAK
Toplantıda son olarak konuşan Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, ikinci kez ATSO ev sahipliliğinde Turizm sektörü temsilcileri ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.