Türk Eczacılar Birliği Başkanı Erdoğan Çolak: “görev olursa hazırız” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

25 Ocak 2022 - 23:15

Türk Eczacılar Birliği Başkanı Erdoğan Çolak: “görev olursa hazırız”

Türk Eczacılar Birliği Başkanı Erdoğan Çolak: “görev olursa hazırız”
Son Güncelleme :

23 Şubat 2018 - 8:48

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Türk Eczacılar Birliği Başkanı Erdoğan Çolak, eczacılarla birlikte olmak için geldiği Reyhanlı İlçesi’nde yaptığı açıklamada, Zeytindalı Harekatı’nda, Türk Eczacılar Birliği olarak kendilerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını söyledi.
Türk Eczacılar Birliği başkanı Çolak beraberinde 28. Bölge Hatay İl Temsilcisi Sedat Aközcan ile Reyhanlı İlçesi’ne geldi. Reyhanlı Temsilcisi İsmet Şanverdi ilçe ile ilgili bilgi verdi. 11 Mayıs 2013 yılında meydana gelen iki ayrı patlama ve Afrin operasyonu aşamasında ilçeye yapılan roketli saldırılarla ilgili bilgi veren Şanverdi, özellikle Devlet Hastanesi yanında bulunan eczanelerin de hasar gördüğünü belirterek, eczacıların hizmetini devam etmesi için zaman zaman yer değiştirdiğini ifade etti.
Türk Eczacılar Birliği Başkanı Erdoğan Çolak, Afrin’e Zeytindalı Harekatı kapsamında Hatay’a ziyaret gerçekleştirdiklerini söyleyerek, Hatay Valisi Erdal Ata ile de görüştüklerini belirtti. Harekat kapsamında kendilerine düşen görev olması halinde hazır olduklarını söyleyerek şöyle dedi;
“Türkiye Eczacılar Birliği sağlığın, yaşamın, yaşatmanın önemini bilen bir örgüt. Bu bölgemiz Zeytindalı harekatı öncesinde çok yoğun kuşatma altında olan, zaman zaman çeşitli olumsuzluklarla gündeme gelen ilçemiz. Çeşitli patlamalar dolayısıyla Zaman zaman şehitlerimiz oluyor. Bu bölgede bazı eczanelerimizde zarar gördü. Bu son gelişmelerle birlikte özellikle hastane bölgesindeki mıntıkaya çok sayıda roketatar düştü. Hem bu bölgeye gelmek ve eczacılar birliğinin sağlık alanında duyduğu endişeleri paylaşmak istedik. Sınır ötesindeki operasyonla ilgili Mehmetçiklerimizin sağ salim dönmesini bekliyor, umut ediyoruz. Biran önce bu olaylar, operasyonlar son bulur. Ayrıca bir dayanışma olarak bu bölgeyi ziyaret ediyoruz. Meslektaşlarımızla bir toplantı yapacağız, düşen görev olursa yerine getirmeye hazırız.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.