Türk ve Suriyeli 300 öğrenciye kırtasiye ve giysi yardımı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Eylül 2021 - 19:20

Türk ve Suriyeli 300 öğrenciye kırtasiye ve giysi yardımı

Türk ve Suriyeli 300 öğrenciye kırtasiye ve giysi yardımı
Son Güncelleme :

09 Ocak 2018 - 8:24

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçesi’nde, Ak Parti Gençlik Kolları ile merkezi Ankara’da bulunan İkra Deva Yardım Bahçesi Platformu tarafından, Türk ve Suriyeli 300 öğrenciye kırtasiye ve kışlık giyecek yardımı yapıldı.
Platform aracılığı hayırsever vatandaşlardan toplanan kırtasiye ve kışlık giyeceklerin Reyhanlı’nın Tayfur Sökmen İlkokulu, Şehit Bilal Kurtoğlu İmam Hatip Ortaokulu, Oğulpınar ilkokulunda, ihtiyacı olan toplam 300 öğrenciye kırtasiye ve kışlık giyecek dağıttıklarını söyleyen İkra Deva Yardım Bahçesi Platformu kurucusu Şifa Boztepe, amaçlarının hayırseverlerin desteği ile öğrencilerin yüzünü güldürmek olduğunu belirterek, “Türk ve Suriyeli öğrencilere mont, bot, çorap, ayakkabı ve kırtasiye yardımı yaptık. Ayrıca iki şehit ailesini de ziyaret ederek onlara da yardımcı oldu. Yardımlarımızı sürdürmeyi ve daha çok öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.
AK Parti Reyhanlı Gençlik Kolları Başkanı Şaban Kurt ise, yardıma ihtiyacı olan çocukları belirleyerek yardımlarına devam edeceklerini söyledi.
Okullarda yapılan yardımlara AK Parti Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi, Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, İlçe Başkanı Musa Yüksekgönül, Kızılay Şube Başkanı Ahmet Horoz’da katıldı.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.