Türk ve Suriyeli kadınlar meslek sahibi oldular « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 23:03

Türk ve Suriyeli kadınlar meslek sahibi oldular

Türk ve Suriyeli kadınlar meslek sahibi oldular
Son Güncelleme :

13 Ocak 2017 - 8:12

Bu Haber 15 kez okunmuştur.
reklam

Hatay’da, Hayata Destek Derneği tarafından açılan, Türk ve Suriyeli 104 kadının katıldığı meslek edindirme kursu sona erdi.
Antakya Kadhim (Kadın Hizmet ve Dayanışma Merkezinde) açılan ve 2,5 ay süren aşçı çıraklığı, sanatsal mozaik, hasır örme, takı tasarım, ipek dokuma kurslarına 16’sı Türk, 88’i Suriyeli olmak üzere toplam 104 kadın katıldı. Kursların sona ermesi nedeniyle sertifika töreni düzenlendi.
Hayata Destek Derneği Koordinatörü Taylan Cengiz, açılan kursla Türk ve Suriyeli kadınların meslek edindiklerini ve bundan böyle aile bütçelerine katkı sağlayabileceklerini söyleyerek, aynı zamanda kadınların güzel bir birliktelik oluşturup toplumsal entegrasyon açısından herkese örnek olduklarını belirtti.
Düzenlenen sertifika törenine, Antakya Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Hikmet Çinçin, Hatay İl Dernekler Müdürü Malik Yılmaz, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, Reyhanlı Belediye Başkan Yardımcısı ve Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği Başkanı Hüseyin Yumuşak, Antakya Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Kocaoğlu, diğer yetkililer ve kursu tamamlayan kursiyerler katıldı.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.