Türk ve Suriyeli öğrenciler Kültürlerarası Şiir Dinletisi sundu « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

31 Temmuz 2021 - 03:32

Türk ve Suriyeli öğrenciler Kültürlerarası Şiir Dinletisi sundu

Türk ve Suriyeli öğrenciler Kültürlerarası Şiir Dinletisi sundu
Son Güncelleme :

20 Ocak 2017 - 11:48

Bu Haber 13 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçesinde, Tayfur Sökmen Anadolu Lisesi ve Suriyelilerin eğitim gördüğü Ata Geçici Eğitim Merkezi öğrencileri şiir dinletisi sundu.
Tayfur Sökmen Anadolu Lisesi ve Ata Geçici Eğitim Merkezi öğrencilerinin sunduğu 2. kültürlerarası şiir dinletisi Reyhanlı Halk Eğitim Merkezi Cemil Meriç Kültür Salonunda yapıldı.
Tayfur Sökmen Anadolu Lisesi öğrencileri ayrıca, Şehit Ömer Halisdemir için yazdıkları mektubu dile getirdi. Şehit Halisdemir’i canlandıran asker kıyafetli öğrenciye bir kız öğrenci tarafından mektup okunurken duygulu anlar yaşandı.
Suriyelilerin eğitim gördüğü Ata Geçici Eğitim Merkezi kız öğrencileri de özgürlük, vatan ve Türkiye üzerine yazdıkları şiirleri okudukları etkinlikte, öğrenciler ellerinde Türk Bayrağı ve Özgür Suriye Bayrağı ile ‘Yaşasın özgürlük, yaşasın Türkiye’ diyerek duygularını ifade etti.
Lise Müdürü İsa Benli, Tayfur Sökmen Anadolu Lisesi öğrencilerinin 15 Temmuz ile ilgili şiirler okuduklarını ve şehit Halisdemir için yazdıkları mektubu dile getirdiklerini söyledi. Etkinliğe katılan Ata Geçici Eğitim Merkezi öğrencileri ise özgürlük, vatan sevgisi ve Türkiye’ye teşekkürü içeren şiirler okuduklarını belirten Benli, “Bu yıl 2. gerçekleştirdiğimiz kültürlerarası şiir dinletisini gelecek yıllarda da tekrar edeceğiz. Bu yıl ayrıca, okulumuz öğrencileri 15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir’e yazdığı mektubu da dile getirdiler. Etkinlikteki amacımız Türk ve Suriyeli öğrencileri, gençleri kaynaştırmak, Suriyeli öğrencilere moral vermektir” dedi.
Programı Kaymakam Tuncay Dursun, Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Tünek, Okul ve Daire Müdürleri, Türk ve Suriyeli öğrenciler izledi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.