Türk Ve Suriyeli Öğrencilerden Kültürler Arası Şiir Dinletisi « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

30 Kasım 2021 - 02:48

Türk Ve Suriyeli Öğrencilerden Kültürler Arası Şiir Dinletisi

Türk Ve Suriyeli Öğrencilerden Kültürler Arası Şiir Dinletisi
Son Güncelleme :

05 Mart 2016 - 12:29

Bu Haber 48 kez okunmuştur.
reklam

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde Tayfur Sökmen Anadolu Lisesi’nin Kardeşlik Köprüsü Projesi’nde düzenlenen etkinlikte kültürler arası şiir dinletisi yapıldı.
Reyhanlı Tayfur Sökmen Anadolu Lisesi edebiyat öğretmeni Necmettin Yumuşak, kendi okulları ve Suriye Ata Geçici Eğitim Merkezi ve İnternational School Geçici Eğitim Merkezi ile ortaklaşa şiir dinletisi düzenlediklerini söyleyerek, amaçlarının Türk ve Suriyeli öğrencileri kaynaştırmak, sevgi ve kardeşlik duygularını oluşturmak olduğunu belirtti. Yumuşak, “Bugün Türkiye’de muhacir olarak bulunan kardeşlerimizle ortak duyguları göstereceğiz. Bugün farklı dil ve kültürlü insanlar bir arada yaşayabiliyorsa bunu laik ve demokratik bir ülke olarak Atatürk’e borçluyuz. Atatürk’e bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.
Halk Eğitim Merkezi Cemil Meriç Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen şiir dinletisinde 9 Türk ve 8 Suriyeli öğrenci müzik eşliğinde kendi dillerinde şiir okudular.
Şiir dinletisine Kaymakam Tuncay Dursun, Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Hacı Nuri Ünal, Emniyet Müdürü Mustafa Özkan, Milli Eğitim Müdür Mustafa Karasu, Reyhanlı Tayfur Sökmen Anadolu Lisesi Müdürü İsa Benli, okul müdürleri, daire müdürleri, Türk ve Suriyeli öğrenciler ile velileri de katıldı.
DSC_0375DSC_0384DSC_0374DSC_0387DSC_0390DSC_0385

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.