Türkiye, Ramazan Bayramını Evinde Geçirecek - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

25 Mayıs 2022 - 13:38

Türkiye, Ramazan Bayramını Evinde Geçirecek

Türkiye, Ramazan Bayramını  Evinde Geçirecek
Son Güncelleme :

22 Mayıs 2020 - 9:20

Bu Haber 10 kez okunmuştur.
reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan, arife gününden Ramazan bayramının son gününe kadar 81 ilde sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağını duyurdu.
Kabine Toplantısı’nın ardından konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de uygulanacak yeni düzenlemelerden söz etti.
KISITLAMA 4 GÜN SÜRECEK
Ramazan Bayramı’nda 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde tüm ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını belirten Erdoğan, “İnşallah bayramdan sonra bu tür sınırlamalara ihtiyacımızın olmayacağı bir tabloyla karşılaşacağımıza inanıyorum” dedi.
EĞİTİM YILI SONA ERDİ
Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı okulların eğitim-öğretim yılının sona erdirildiğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni eğitim-öğretim yılının önümüzdeki Eylül ayında başlayacağını duyurdu.
Yaz aylarındaki kurs ve benzeri faaliyetlerin ise kendi takviminde devam edeceğini bildirildi.
15 İLE 15 GÜN UZATMA
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehirlerarası seyahat kısıtlaması uygulanan 14 büyükşehirde ve Zonguldak’ta kısıtlamaların 15 gün süreyle uzatıldığını açıkladı.
CAMİLER AÇILIYOR
29 Mayıs Cuma günü cuma namazıyla birlikte camiler ibadete açılacak.
Erdoğan, “Öncelikle valilikler ve müftülükler tarafından belirlenen şartları uygun camilerden başlayarak camilerimizi ibadete açıyoruz. Bir süre camilerimizde sadece öğlen ve ikindi vakitlerinde cemaatle namaz kılınacak, diğer vakitlerde bireysel ibadet uygulaması sürecektir” dedi.
“HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK”
Yeni normale alışılması gerektiğinin altını çizen Erdoğan, “Sadece bizim salgının üstesinden gelmemiz yetmiyor, küresel düzeyde etkili olan bu salgın tehdidinin tamamen ortadan kalkması sorunun tüm dünyada çözümüyle mümkündür. Ne ülkemizde ne de dünyada artık hiçbir şey birkaç ay öncesi gibi olmayacaktır. Hayatımızı bundan sonra salgın hastalıklara karşı tedbir öncelikli yeni düzene göre yürütmek mecburiyetindeyiz. Bu yeni dönemi kontrollü sosyal hayat olarak tanımlıyoruz” ifadelerine yer verdi.
“BAŞARI 83 MİLYONUN ELİNDE”
Koronavirüs mücadelesinde Türkiye’nin örnek bir model teşkil ettiğini belirten Erdoğan, “Artık Koronavirüs veya benzeri salgın hastalıklara karşı eskisinden daha hazırlıklı durumdayız. Her gün şeffaf bir şekilde kamuoyumuzla paylaşılan veriler yeni hasta ve ölüm oranının belirli bir düzeyde yatay çizgiye geçtiğini gösteriyor. Hâlbuki bizim bu çizgiyi aşağı yönlü olarak sürdürmemiz, yeni vaka sayısını en kısa sürede kesmemiz gerekiyor. Bunu başarmak 83 milyon olarak bizim elimizdedir. Hayata geçirmeye başladığımız normalleşme takviminin sürmesi ancak vaka sayısının çok daha aşağıya giderek sıfırlanmasıyla mümkündür” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.