Türkiye-Suriye sınırına yüksek güvenlikli panel çit ve jiletli tel örülüyor « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 11:49

Türkiye-Suriye sınırına yüksek güvenlikli panel çit ve jiletli tel örülüyor

Türkiye-Suriye sınırına yüksek güvenlikli panel çit ve jiletli tel örülüyor
Son Güncelleme :

04 Ekim 2019 - 9:49

Bu Haber 67 kez okunmuştur.
reklam

Hatay’da, Suriye’den Türkiye’ye sınırdan kaçak yolla geçişlerin önlenmesi için daha önce yapılan, beton bloklardan oluşan duvarlara ek olarak yüksek güvenlikli tel çit ve jiletli tel ile yeni önlemlerin alınmasının 2’inci aşaması başladı.
Sınırda kaçak geçişlerin önlenmesi amacıyla başlatılan çalışma kapsamında tesislerde hazırlanan, 1 metre yüksekliğinde, 2,5 metre genişliğinde ve 2 ton 300 kilogram ağırlığında olan beton blokların sınırdaki noktalara yerleştirilmesine ilişkin çalışmalar hızla devam ediyor. Sınırda ayrıca duvarların üzerine yüksek güvenlikli panel çit konulurken, onun da üzerine jiletli tel döşeniyor. Yaklaşık 21 kilometrelik sınır boyunca konulan beton blokların üzerine 2 metre yüksekliğinde direk konuluyor ve onunda üzerine 90 cm den oluşan çatal direk üzerine de 3 sıra jiletli tel çekiliyor. Duvarların Türkiye tarafına monte çalışması hızlı şekilde devam ederken yaklaşık 4 ayda tamamlanması planlanıyor.
ALTINÖZÜ’NDEKİ SINIR HATTINDA ÇALIŞMA TAMAMLANDI
Hatay’ın Altınözü ilçesi Hacıpaşa Mahallesi’nde, önceki aylarda başlayan çalışma tamamlandı. Hacıpaşa mahallesi’nde 20 km lik sınır hattında 1 metre yüksekliğinde, 2,5 metre genişliğinde ve 1 ton ağırlığında olan beton blokların sınırdaki noktalara yerleştirildi. Sınırda ayrıca duvarların üzerine çit konuldu, onun da üzerine jiletli tel döşendi, yaklaşık 20 kilometrelik sınır hattındaki çalışma 6 ayda tamamlandı. Burada blokların üzerine jiletli tel ve çit çekildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.