‘Türkiye Yüzyılına’ Bir Nefes De Siz Olun! - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

16 Haziran 2024 - 19:38

‘Türkiye Yüzyılına’ Bir Nefes De Siz Olun!

‘Türkiye Yüzyılına’ Bir Nefes De Siz Olun!
Son Güncelleme :

10 Kasım 2022 - 17:41

Bu Haber 1 kez okunmuştur.
reklam

Bu yıl ‘Türkiye Yüzyılına Nefes ”temasıyla kutlanacak olan 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde Hatay’da ağaç dikim alanları belirlendi.
Orman Genel Müdürlüğü aracılığıyla 11 Kasım’da, 81 ilde 1023 noktada düzenlenecek programlarda binlerce vatandaşın katılımıyla milyonlarca fidan toprakla buluşturulacak. Bu kapsamda Hatay’da Vali Rahmi Doğan’ın il genelinde start vereceği ağaç dikme töreni 11 Kasım 2022 Cuma günü saat 10.30’da Karlısu Mahallesi Gölet’in üstünde gerçekleşecek.
Hatay’ın 15 ilçesinde belirlenen 15 noktada eş zamanlı olarak düzenlenecek törenlerde, en fazla fidan orman yangınlarından en fazla etkilenen İskenderun ve Belen’de toprakla buluşturulacak. İskenderun’da İSTE ile Belen’de Cephanelik mevkiinde ayrı ayrı 5 bin adet, Arsuz’da Kale – Antakya Kisecik lokasyonlarında 2 bin adet, Kırıkhan Karataş Mesire yeri, Kumlu Stadyum ve orta refüj ile Defne Ballıöz’de biner adet fidan dikilecek.
Orman Genel Müdürlüğü’nden Türkiye’ye yapılan çağrıda, “Gelin bu hikayeye kulak verelim. Bugün güneşle yeşerip, yağmurla serpilen her bir fidan yarın bu hikayeyi anlatacak. Nice canlara ev sahipliği yapan ormanlarda hikayeler destanlaşacak. Diktiğimiz fidanlar, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Gününde Türkiye Yüzyılına Nefes olacak. 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde “Türkiye Yüzyılına Nefes” olmak için hazırız” denildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.