TÜRKİYE’NİN İLK GASTRONOMİ KÖYÜNÜN TEMELİ ATILDI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Ocak 2022 - 02:11

TÜRKİYE’NİN İLK GASTRONOMİ KÖYÜNÜN TEMELİ ATILDI

TÜRKİYE’NİN İLK GASTRONOMİ KÖYÜNÜN TEMELİ ATILDI
Son Güncelleme :

22 Mart 2021 - 16:54

Bu Haber 25 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan Gastronomi Köyü’nün temel atma törenine katıldı.
SAVAŞ: KIRSAL KALKINMA PROJEMİZ İKİ YIL İÇİNDE TÜM BELEDİYELERE ÖRNEK OLACAK
Vakıflı Mahallesi’nde yapılan köyün temel atma töreninde konuşan Savaş, “Kırsal kalkınma planı yaptık ve planımızı yürürlüğe koyduk. Buraya kırsal kalkınma projesi çerçevesinde destek veriyoruz. Projemiz iki yıl içinde tüm belediyelere örnek olacak. Burası kadın ve gençlerin istihdamına büyük katkılar sağlayacak. İnşallah 4 ay içinde biter ve yaz ayları itibarıyla faaliyet başlarız. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
ERYILMAZ: PROJENİN TEMELİNDE KADIN VE GENÇ İSTİHDAMI VAR
Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, yapılan girişimin temelinde kadın ve genç istihdamı olduğunu vurguladı. Bu konudaki adımlarını HBB ve Lütfü Savaş ile birlikte attıklarını da ifade eden Eryılmaz, Samandağ’ın turizm ve tarım potansiyelini harekete geçirmek istediklerini söyledi.
Gastronomi Köyü’nün kurulmasında pay sahibi olan Samandağ Kadın Kooperatifi Başkanı Yeliz Beyaz, kurulacak Gastronomi Köyü’nün en büyük hayalleri olduğunu belirtti.
BEYAZ: TAKILDIĞIMIZ ENGELLERDE EN BÜYÜK DESTEĞİ LÜTFÜ SAVAŞ’TAN ALDIK
Kooperatif olarak takıldıkları engellerde Lütfü Savaş’ın desteğini aldıklarını ifade eden Beyaz, hayallerinin gerçekleşmesine yardımcı olan herkese teşekkürlerini iletti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.