Türkmen dağında her gün 500 kişiye iftar « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 05:49

Türkmen dağında her gün 500 kişiye iftar

Türkmen dağında her gün 500 kişiye iftar
Son Güncelleme :

16 Haziran 2017 - 8:59

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Ramazan çalışmaları kapsamında Suriye’nin Lazkiye kırsalında yer alan Türkmen Dağı’nda her gün 500 kişiye iftar yemeği veriliyor. Hazırlanan yemekler iftara yakın saatlerde bölgedeki insanlara dağıtılıyor.
Türkmen Dağı’ndaki ihtiyaç sahibi insanlara ramazan ayında iftar yemeği verdiklerini belirten İHH Suriye Çalışmaları Koordinatörü Erhan Yemelek, yaptığı açıklamada, Suriye’de birçok bölgede ramazan çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ettiklerini söyledi.
İ HH’nın Suriye’deki ramazan çalışmalarına değinen Yemelek, şunları kaydetti:
‘’ Ramazan çalışmalarımız sayesinde her geçen gün daha fazla yardıma muhtaç insana ulaşıyoruz. Bazı bölgelerde hiçbir insani ihtiyaç malzemesi bulunamıyor. Bu bölgelere de insani yardım koridoru açarak ramazan bereketini götürüyoruz.’’ dedi.
Ramazanın gelmesiyle Türkmen Dağı’nda her gün 500 kişiye iftar yemeği verdiklerini ifade eden Yemelek, ‘’Türkmen Dağı’nda bulunan ve iftar yapacak bir dilim ekmek dahi bulamayan insanlara damak tatlarına uygun yemekler hazırlayarak iftarlarını yaptırıyoruz. Her gün Yayladağı mutfağımızda hazırlanan 500 kişilik iftar yemeği Türkmen Dağı’na ulaştırılıyor. Bu sayede bölgede bulunan insanlar her gün oruçlarını İHH tarafından hazırlanan iftar yemekleri ile açıyor.’’ diye konuştu.
Yemelek, Türkmen Dağı’nda ramazan ayı haricinde yılın hemen her günü insani yardım faaliyetlerine devam ettiklerini de sözlerine ekledi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.