UKOME VATANDAŞLARIN ŞİKÂYETİNE TEPKİSİZ KALMADI - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

20 Nisan 2024 - 22:53

UKOME VATANDAŞLARIN ŞİKÂYETİNE TEPKİSİZ KALMADI

UKOME VATANDAŞLARIN ŞİKÂYETİNE TEPKİSİZ KALMADI
Son Güncelleme :

27 Ekim 2022 - 18:21

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi(UKOME) ekim ayı üst kurul toplantısı yapıldı.
HBB Genel Sekreter Yardımcısı Metin Açık başkanlığında yapılan toplantıda 9’u ek gündem, 18’i gündem olmak üzere toplam 27 madde görüşülerek karara bağlandı.
Kurulda İskenderun Park Forbes AVM önünde 8 araçlık taksi durağı ihtiyacı konusu gündeme geldi.
Metin Açık, “Söz konusu alan vatandaşlara hizmet açısından müsait bir alan. Daha önce ihalesini yapmıştık. Teknik rapordaki aksaklıktan dolayı gecikme yaşandı. O bölgeyi sadece İskenderunlular için değil yaz aylarında oradan Arsuz’a giden vatandaşlar için de düşünmek lazım” dedi.
Açık’ın konuşmasının ardından ilgili madde oy çokluğuyla kabul edildi.
Toplantıda Antakya’daki Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursları(MTSK) araçlarının güzergâhının değiştirilmesi konusu görüşüldü.
Mevcut güzergâhın Ekinci Mahallesi İnönü Bulvarı ve çevre yolunda olduğunu belirten HBB yetkilileri, yeni güzergâhın EXPO yolundan başlayarak çevre yolundan devam etmesini talep etti.
İL TRAFİK MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNDEN GÜZERGÂH DEĞİŞİKLİĞİNE OLUMLU YAKLAŞIM
Konuyla ilgili görüş bildiren İl Trafik Müdürlüğü yetkilileri, “Ekinci bölgesindeki kavşaklarda zaten yoğunluk var. Yapılması gündeme alınan değişiklik bölgedeki trafiği rahatlatır ve daha güvenli olur” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından ilgili madde gelecek ayki toplantıda görüşülmek üzere alt kurula sevk edildi.
UKOME VATANDAŞLARIN ŞİKÂYETİNE TEPKİSİZ KALMADI
İskenderun’daki bir toplu taşıma aracında şoförlük yapan ve hakkında 100’den fazla şikâyet oluşturulan şoförün belgesi UKOME üyeleri tarafından oy birliği ile iptal edildi.
Alınan kararla trafikte uygunsuz davranışlar sergileyen ve yolculara kaba davrandığı tespit edilen şoförün toplu taşıma araçlarında şoförlük yapması engellenmiş oldu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.