ÜLKÜ OCAKLARINDAN SUÇ DUYURUSU « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

23 Ocak 2022 - 06:55

ÜLKÜ OCAKLARINDAN SUÇ DUYURUSU

ÜLKÜ OCAKLARINDAN SUÇ DUYURUSU
Son Güncelleme :

14 Ekim 2021 - 18:47

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Ülkü Ocakları İl Başkanı Alihan Döner, Cumhuriyet Gazetesi’nde çıkan haberle ilgili suç duyurusunda bulundu.
Başkan Döner, konu ile ilgili basın açıklaması yaptı. Hatay Adliye Sarayı önünde yapılan basın açıklamasına, Hatay Ülkü Ocakları İl Başkanı Alihan Döner’in yanı sıra ,İl Başkan Yardımcıları, Antakya İlçe Başkanı Hasan Bayır, Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Hayri Şahin, Türk Eğitim-Sen Hatay Şube Başkanı Ömer Solgun, Ülkü Ocakları İl ve İlçe yöneticileri katıldı.
ÇAMUR AT İZİ KALSIN MANTIĞI
Yaptığı basın açıklamasında, Hatay Şehit Ahmet Benli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştiği iddia edilen hadisenin asılsız olduğunu belirterek, “Söz konusu müfteriler, yalan ve iftirayı huy edinmiş eğitimci kisvesi altında bölücülük ve terör faaliyetlerini destekleyen kimselerdir. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın Türk Gençliğinin lehine çaba ve faaliyetleri bu menfur zihniyeti rahatsız etmiş, çamur at izi kalsın mantığı ile alçakça iftiralara başvurmuşlardır.” dedi.
SUÇ DUYURUSUNDA BULANACAĞIZ
Hadisenin lanse ettikleri şekilde, vuku bulmadığını bir kez daha belirten Başkan Döner, “Bu alçakça iftiraya destek verip, asılsız söylentiyi haber olarak yayınlayan Cumhuriyet Gazetesi hakkında Ülkü Ocakları Genel Merkezi’miz suç duyurusun da bulunacaktır. Okul öğren cileri, vakfımız bünyesindeki gönüllülerimizle sohbet ederken saldırgan öğretmenler yanlarına gelmiş, öğrencilere ve arkadaşlarımıza hakaret ve tehdit içerikli söylemlerde bulunmuşlardır. Bu öğretmenler, “Sizin eğitim hayatınızı bitireceğim” tarzı ifadeler le sözlü saldırıda bulunmuş buna ilaveten öğrencileri kollarından çekiştirerek olay mahallinden uzaklaştırma girişimi içerisinde olmuşlardır.”
KANUNİ HAKLARIMIZIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
“Bu tutumun tek sebebi öğrencilerin vatan-millet sevgisine sahip, terör ve yanlısı tutumlara karşı şuurlu kimseler olmasıdır. Öğrenci velileri de olayı öğrendikleri gibi okul yönetimine şikayetlerini sunmuş, evlatlarına yapılan bu aşağılama ve baskıcı müdahaleye sessiz kalmayacaklarını dile getirmiştir. Hataylı şehidimiz Ahmet Benli’nin adını taşıyan güzide bir eğitim kurumunda terör ve bölücülük faaliyetleri ile nam salmış birilerinin öğretmenlik yapması söz konusu olamaz, olmamalıdır. Sendika kılıfı altında yaptıkları bölücülük faaliyetleri kamuca malumdur. Bu faaliyet lere sessiz kalmayacağız. Genel Merkez ve İl Yönetimi olarak bu iftira karşısında kanuni haklarımızın takipçisi olacağız.” diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.