Ulu Önder Atatürk Özlemle Anıldı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

25 Mayıs 2022 - 13:01

Ulu Önder Atatürk Özlemle Anıldı

Ulu Önder Atatürk Özlemle Anıldı
Son Güncelleme :

13 Kasım 2020 - 11:28

Bu Haber 14 kez okunmuştur.
reklam

Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete irtihalinin 82. yıl dönümünde düzenlenen törenlerle saygı ve özlemle anıldı.
10 Kasım 2020 Salı günü saat 08.55’te Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen anma töreni, çelenklerin Anıta sunulması ile başladı. Saatler 09.05’i gösterdiğinde sirenler eşliğinde Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı ile göndere çekilen bayraklar yarıya indirildi. Ardından Anıt Şeref Defteri’ni imzalayan Hatay Valisi Rahmi Doğan deftere şunları yazdı:
“Aziz Atatürk,
Aramızdan ayrılışınızın 82. Yıl dönümünde minnetlerimizi ve şükranlarımızı sunmak aziz hatıranızı yâd etmek üzere manevi huzurunuzdayız.
“Hiç dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar” sözünüzün ışığında, benzersiz kurtuluş mücadelesinin ardından kurduğunuz cumhuriyeti, sarsılmaz azminizi, kararlılığınızı ve vatan aşkınızı örnek alarak ilelebet yaşatmanın bilinci ve gayreti içerisindeyiz.
Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bekası uğrunda bize düşen en büyük görevin, istiklâl ve istikbalimize, milli ve manevi değerlerimize sadakatle sahip çıkmak ve yüreklerinde vatan, millet, devlet ve bayrak aşkı taşıyan nesiller yetiştirmek olduğundan emin ve müsterih olunuz.
Bu vesileyle sizi, silah arkadaşlarınızı ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.
Ruhunuz şad olsun.’’
Cumhuriyet Alanı’ndaki törenin ardından, Kültür ve Turizm Bakanlığının Hatay Şehir Müzesinde açmış olduğu 10 Kasım Anılarla Atatürk Fotoğrafları sergisinin gezilmesi ile program sona erdi.
10 Kasım Atatürk’ü Anma günü münasebetiyle düzenlenen anma törenine Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın yanı sıra Garnizon Komutan Tuğgeneral Orhan Akkurt, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hasan Kaya, Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez, Vali Yardımcıları Aydın Tetikoğlu ve Cilvegözü Mülki İdare Amiri Salih Altun, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Emrullah Büyük, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İlçe Belediye Başkanları, 2’nci Hudut Alay Komutanı Piyade Albay Tayfun Çağan, askeri erkan, kurum il müdürleri, gaziler, STK temsilcileri, şehit ve gazi derneklerimizin temsilcileri katıldı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.