Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Saygıyla Anıldı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

22 Ocak 2022 - 13:15

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Saygıyla Anıldı

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Saygıyla Anıldı
Son Güncelleme :

10 Kasım 2021 - 15:17

Bu Haber 20 kez okunmuştur.
reklam


Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 83. yıl dönümünde, tüm yurtta olduğu gibi Reyhanlı ilçesinde de rahmetle ve minnetle anıldı.
Saat 09.00’da, Belediye Başkanlığı Hizmet Binası önündeki tören alanında Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunumu ile başlayan anma töreni, saatler 09.05′i gösterdiğinde, araç klaksonları ve siren sesleri ile beraber iki dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar yarıya indirildi.
Saat 10.00 itibariyle Mehmet Fatih Tosyalı Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda Tayfur Sökmen Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu program icra edildi. Anma Programı; Açılış, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Öğretmenlerin günün önemi belirten konuşmaların ardından öğrenci şiirleri, Atatürk’ün sevdiği şarkılar ve Oratoryo sunumuyla son buldu.
Anma programına; Kaymakam Yasin Öztürk, Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Furkan Demirbaş, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Abbas Çelik, İlçe Emniyet Müdürü Dinçer Dinsever Kalkan, İdare Amirleri, STK Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.