Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Özlemle Anıldı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

16 Haziran 2024 - 19:10

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Özlemle Anıldı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Özlemle Anıldı
Son Güncelleme :

10 Kasım 2022 - 17:48

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 84. yılında tüm yurtta olduğu gibi Reyhanlı ilçesinde düzenlenen törenle özlemle anıldı.
Belediye binası önündeki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başlayan törende, saat 09.05’de sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu, göndere çekilen bayrak yarıya indirildi.
Törene; Reyhanlı Kaymakamı Yasin Öztürk, Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Burak Öztürk, İlçe Emniyet Müdürü 3. Sınıf Emniyet Müdürü Dinçer Dinsever Kalkan, İdare Amirleri, STK Temsilcileri, çeşitli kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, askeri erkân, gaziler ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
M. Fatih Tosyalı konferans salonunda devam edilen anma töreninde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Atatürk ilke ve İnkılapları ve eğitime verdiği önemin anlatıldığı anma töreninde öğrenciler Atatürk’ün sevdiği şarkıları, şiir dinletileri ve oratoryo gösterisi sundu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.