Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Özlemle Anıldı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Eylül 2021 - 19:24

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Özlemle Anıldı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Özlemle Anıldı
Son Güncelleme :

10 Kasım 2016 - 11:45

Bu Haber 11 kez okunmuştur.
reklam

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 78. yılında düzenlenen törenlerle özlemle anıldı.
Hatay’ın Reyhanlı İlçesi belediye binası önündeki törende Kaymakam Tuncay Dursun, Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Siren sesi ile 2 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu, Reyhanlı Tayfur Sökmen Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Türk Bayrağı yarıya indirildi.
Halk Eğitim Merkezi Cemil Meriç konferans salonunda devam edilen anma töreninde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Atatürk’ün askeri kişiliği konulu konuşmayı Piyade Üsteğmen Aytaç Altıntaş yaptı. Daha sonra Tayfur Sökmen Anadolu lisesi öğrencileri şiirler okudu. Atatürk ilke ve İnkılapları ve eğitime verdiği önemin anlatıldığı anma töreninde öğrenciler Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi, oratoryo sergilendi.
Törene, Hatay Vali Yardımcısı ve Cilvegözü Mülki Amiri Mehmet Eriş, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hacı Nuri Ünal, Garnizon Komutanı Piyade Yüzbaşı Özgür Çet, Askeri erkan, Emniyet Müdürü Mustafa Özkan, daire müdürleri, AK Parti İlçe Başkanı Musa Yüksekgönül, siyasi parti temsilcileri, Gaziler, Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
dsc_0988dsc_0980dsc_0979dsc_0991dsc_0996dsc_0014

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.