ULUSAL RESİM ÇALIŞTAYI BAŞLADI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

11 Nisan 2021 - 21:13

ULUSAL RESİM ÇALIŞTAYI BAŞLADI

ULUSAL RESİM ÇALIŞTAYI BAŞLADI
Son Güncelleme :

21 Haziran 2019 - 9:21

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesinin düzenlendiği ve birbirinden başarılı 22 sanatçının katıldığı Ulusal Resim Çalıştayı 18 Haziran Salı günü HATMEK’te başladı.
Gerçekleştirilen çalıştaya Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Dr. Lütfü Savaş, Türkiye’nin farklı illerinden katılan sanatçılar, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi öğrencileri ve birçok sanatsever katılım gösterdi.
Hatay’ı uluslararası düzeyde tanıtmak, kültür ve sanat ile anılan bir il haline getirmek amacıyla düzenlenen çalıştayda, Türkiye’nin farklı illerinden katılan 22 sanatçı, canlı resim performansları ile özgün eserler oluşturacak.
BAŞKAN SAVAŞ: HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK
Çalıştayın ilk fırça darbesini vurmak üzere kendisine sunulan fırçayla çalıştayı başlatan Başkan Savaş, tuvale “Her Şey Çok Güzel Olacak” yazısını yazarak altına da kendi imzasını attı.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun yaklaşan İstanbul seçimlerinde kullandığı sloganı tuvale aktaran Başkan Savaş, geleceğin daha güzel ve umut dolu olacağına inancının tam olduğunu ifade etti.
“RESSAMLARIMIZ BURADA ÇOK GÜZEL ESERLERE İMZA ATACAKLAR”
Ulusal Resim Çalıştayı’na Hatay’ın ilk defa ev sahipliği yaptığını ve bundan duyduğu memnuniyeti belirten Başkan Savaş, “ Çalıştayımızda akademisyen ve sanatçı arkadaşlarımız resimlerini yapacaklar. Bu güzel ve sanatsal çalıştayımız bir hafta sürecek. İnanıyoruz ki çalıştay verimli bir şekilde geçecek ve ressamlarımız burada çok güzel eserlere imza atacak. Türkiye’de yaşanan stresli günlerde insanları motive eden çalıştayda bizleri onurlandıran sanatçılarımıza çok teşekkür ederim. Sanat dünyasına adım atmak isteyen gençlerimiz onlar sayesinde başarılı olacaklardır. Bu güzel etkinlikler ile gençlerimiz geleceğe umutla bakacaklardır. Ben sanat, ekonomi, spor, kültür ve eğitim alanlarında insanlarımızın gülerek ve tebessüm ederek dünyaya bakmalarını istiyorum. Bu güzel etkinlik için yönetim kurulu üyelerine, sanatçılarımıza ve gençlerimize teşekkür ederim” dedi.
Yönetim kurulu üyeleri, çalıştayın hafta içi 10.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edilebileceğini, kapanış sergisinin de 22 Haziran Cumartesi günü saat 13.00’te yapılacağını açıkladı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.