Uşak Mehter Takımı Reyhanlı’da konser verdi « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Eylül 2021 - 17:54

Uşak Mehter Takımı Reyhanlı’da konser verdi

Uşak Mehter Takımı Reyhanlı’da konser verdi
Son Güncelleme :

20 Şubat 2018 - 17:24

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Suriye’nin Afrin kentindeki YPG/PKK hedeflerine yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’na teröristlerin yaptığı misillemeler sonucu çok sayıda roketin hedefi olan ve 4 şehit veren Hatay’ın Reyhanlı ilçesinden Türk askerine destek sürerken, Uşak Mehter Takımı belediye binası önündeki alanda konser verdi.
MHP Uşak İl Teşkilatı tarafından organize edilen konsere vatandaşlar da eşlik etti. Konser sonunda konuşan Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Türkiye’nin kalbinin Reyhanlı’da attığını ifade ederek, “Afrin’deki PKK/PYD terör örgütleri tarafından Reyhanlı’ya 52 roket atıldı. Bunlardan 40’ı ilçe merkezine düştü, 4 şehidimiz ve 75 yaralımız var. Başta Zeytin Dalı Harekatı olmak üzere tüm şehitlerimize, Reyhanlı’daki 11 Mayıs’ta şehit olanlara Allah’tan rahmet, yaralı ve gazilerimize şifa diliyorum. Türkiye’nin kalbi Reyhanlı’da atıyor. Reyhanlı ile hep beraber Hatay’da bir ve beraberiz, 81 milyonuz. Zeytin Dalı Harekatı’nın da başarılı olması için Mehmetçiğimize dua ediyoruz, sefer bizden zafer Allah’tan” dedi.
MHP Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Geçtiğimiz günlerde Reyhanlı halkı sanki kaçıyormuş gibi bir algı oluşturuldu. Dedik ki biz Reyhanlı halkının kaçmadığını, kahraman Türkler gibi topraklarında olduğunu, kaçmayacaklarını ispat etmeye göstermek amacıyla Uşak’tan geldik. Türk kaçmaz Reyhanlılılar kaçmaz, hiç kimse kaçıramaz onları böyle bir şey yok, böyle bir dünya yok. Türk’ün kaçtığı hiçbir yerde görülmemiştir. Reyhanlı halkı yerindedir. Türkiye’nin kalbi Reyhanlı’da atıyor. Uşak’ın kalbi de Reyhanlı’da atıyor. Uşaklılar sonuna kadar Reyhanlı halkının yanındadır. Bunu ispat etmek için buradayız.”
Uşak Mehter Takımının Reyhanlı’daki konserine siyasi parti temsilcileri, Uşak ve Tokat’tan gelen vatandaşlar da katıldı.

????????????????????????????????????


????????????????????????????????????


????????????????????????????????????

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.