Uşaklı aşçılardan Suriyeli savaş mağdurlarına çorba ikramı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

7 Aralık 2021 - 21:47

Uşaklı aşçılardan Suriyeli savaş mağdurlarına çorba ikramı

Uşaklı aşçılardan Suriyeli savaş mağdurlarına çorba ikramı
Son Güncelleme :

15 Aralık 2017 - 17:46

Bu Haber 7 kez okunmuştur.
reklam

Uşak Aşçılar ve Pastacılar Derneği tarafından yürütülen ‘’Çorba Çeşmesi’’ projesi kapsamında Hatay’ın Yayladağı ve Reyhanlı ilçesinde bulunan Suriyeli savaş mağdurlarına çorba ikramında bulunuldu.
Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Uşak Aşçılar ve Pastacılar Derneğince hayata geçirilen ‘’Çorba Çeşmesi’’ projesi kapsamında Hatay’ın Yayladağı ve Reyhanlı ilçelerinde bulunan savaş mağdurlarına çorba ikramında bulunuldu.
Dernek Başkanı Fatih Demir, yaptığı açıklama, ‘’Daha önce benzer bir proje ile yine savaş mağdurlarına ulaşmıştık. Suriye’deki iç savaş maalesef yüz binlerce sivili mağdur etti. Bizde bir sosyal sorumluluk projesi olarak ‘’Çorba Çeşmesi’’ projemizi hayata geçirdik. Bu sayede savaş mağdurlarının bir an dahi olsa yüzlerindeki tebessüm olduk.’’ diye konuştu.
Projenin büyük ilgi gördüğünü söyleyen Demir, ‘’Daha önce gerçekleştirdiğimiz çorba dağıtım projemiz büyük ilgi görmüştü. Uşak Belediyesi ve Hatay’daki sivil toplum kuruluşlarınca etkinliğin devam ettirilmesi için talepte bulunuldu. Biz ekibimiz ile bölgeye tekrar gelerek çorba dağıtımında bulunduk. Hatay’ın Yayladağı ve Reyhanlı ilçesindeki sivil hastanelere ve mülteci yerleşkelerinde sıcak tarhana çorbalarımızı dağıttık. Bu etkinliğimize destek olan Uşak Belediyesi’ne ve bölgede rehberlik yapan Fetih-Der kurumuna teşekkür ediyoruz.’’ dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.