Vali Ata: “Hatay’da güvenlik sorunu yok” - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

15 Ağustos 2022 - 06:38

Vali Ata: “Hatay’da güvenlik sorunu yok”

Vali Ata: “Hatay’da güvenlik sorunu yok”
Son Güncelleme :

23 Şubat 2018 - 8:29

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay’da güvenlik sorunu bulunmadığını söyledi.
Vali Ata, İskenderun Şehit ve Gazi Aileleri Derneği ve ardından İskenderun Gazeteciler Cemiyetini (İGC) ziyaret etti. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) gerçekleştirdiği ‘Zeytin Dalı Harekatı’nın Hatay’dan yönetildiğini ifade eden Vali Ata, TSK’nın bölgede teröristlere karşı yürütmüş olduğu operasyonların sınırın dışında olduğunu belirtti. Başka illerdeki güvenlik ve huzur ortamı nasılsa Hatay’da da aynı olduğunu ifade eden Vali Ata, Hatay’da herhangi bir olumsuzluk ya da savaş ortamının olmadığını, devletin tüm kurumlarının gece gündüz demeden 7/24 fedakarca çalıştığını söyledi.
Vali Ata, farklı dinlerin bir arada kardeşçe yaşadığı, barış, kardeşlik, hoşgörü ve medeniyet şehri Hatay’ın kendine has sahip olduğu güzellikler ve çok kültürlü yapısıyla Türkiye’deki 81 il içerisinde özel bir yeri olduğunu söyledi.
İletişim çağının hızla geliştiği günümüzde yazılı ve görsel basının önemli bir güç haline geldiğini anlatan Vali Ata, Hatay’da savaş varmış gibi oluşturulan algının yıkılmasında da gazetecilere büyük görevler düştüğünü ifade etti.
Zeytin Dalı Harekatı’nı başarıyla yürüten Mehmetçiğe her il ve ilçeden gelen destek ve yardımlar için teşekkür eden Vali Ata, askerlerin tüm ihtiyaçlarının devlet tarafından karşılandığını belirterek, yardımların Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na yapılmasını istedi.
165 sağlık personelinin yaralı askerlerin tedavileri için görevlendirildiğini kaydeden Vali Ata, il genelindeki sağlık tesislerinde araç, gereç ve donanım yönünden herhangi bir eksiklik bulunmadığını, hizmetlerin 7 gün 24 saat esasıyla eksiksiz olarak verildiğini vurguladı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.