VALİ ATA, “HUZUR VE GÜVENLİK ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Eylül 2021 - 10:21

VALİ ATA, “HUZUR VE GÜVENLİK ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ”

VALİ ATA, “HUZUR VE GÜVENLİK ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ”
Son Güncelleme :

14 Ekim 2016 - 11:05

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Erdal Ata, güvenlik tedbirlerini arttıracak çalışmalara önem verdiklerini belirterek “Halkımızın huzur ve güvenliği bizim öncelikli hedefimizdir” dedi.
Yasal olmayan her türlü girişleri önlemek ve sınırımızın güvenliğini sağlamak amacıyla sınırımıza 146 km duvar inşa etmeyi planlıyoruz diyen Vali Ata, bunun 77 KM’sinin tamamlandığını geri kalan kısım için çalışmaların sürdüğünü ifade etti.
Hatay Valisi Erdal Ata, geçtiğimiz yıl 24 Kasım tarihinden itibaren Bayır Bucak bölgesinde özellikle Türkmen nüfusa yönelik rejim saldırılarının artmasının ardından ülkemize insani gerekçelerle gelen Türkmen misafirler için kurulan Güveççi çadırkentini ziyaret ederek burada verilen hizmetleri ve yapılan çalışmaları yerinde inceledi.
Güveççi çadırkentinde Türkmen kardeşlerimiz için yürütülen çalışmaları ve misafirlerimize çadırkent içerisinde sunulan sağlık ve eğitim hizmetlerini yerinde görerek kampın niteliklerinin daha da iyileştirilmesi hususunda kurum müdürleri ve ilgili diğer yetkililerle istişarelerde bulunan Vali Ata, hafta içi çocukların hafta sonu ise yetişkinlerin film izlediği sinema salonunda incelemelerde bulundu.
İncelemelerin ardından yaptığı değerlendirmede Vali Ata, ‘’Kampta verilen hizmetleri, varsa sıkıntıları yerinde görmek ve Türkmen kardeşlerimizle tanışmak üzere buradayız. Burası ocak ayında hizmete giren bir geçici konaklama merkezimiz. İnşallah daha modern sosyal konutlar yaparak buradaki misafirlerimizi oralara naklederiz. İnsani gerekçelerle ilimizde misafir ettiğimiz kardeşlerimiz için bir yandan bu hizmetleri yürütürken bir yandan da ilimizin güvenlik tedbirlerini arttıracak çalışmalara önem veriyoruz. Çünkü halkımızın huzur ve güvenliği bizim öncelikli hedefimizdir. Bu çalışmalar kapsamında yasal olmayan her türlü girişleri önlemek ve sınırımızın güvenliğini sağlamak amacıyla sınırımıza 146 km duvar inşa etmeyi planlıyoruz. Bunun 77 km’si tamamlandı. Geri kalan kısım için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.’’ dedi.
Vali Ata’nın inceleme gezisine İl Jandarma Komutanı ve Garnizon Komutanı J. Alb. Turgay Aras, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Yayladağı Kaymakamı Muhammet Sait Baytok ile ilgili kurum müdürleri eşlik etti.
8

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.