Vali Ata, Seçim Güvenlik Toplantısı Yaptı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

25 Ocak 2022 - 23:14

Vali Ata, Seçim Güvenlik Toplantısı Yaptı

Vali Ata, Seçim Güvenlik Toplantısı Yaptı
Son Güncelleme :

08 Haziran 2018 - 8:21

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Erdal Ata, 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde geniş kapsamlı bir güvenlik toplantısı yaptı.
04 Haziran 2018 Pazartesi günü saat 10.00’da Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Hatay Valisi Erdal Ata’nın yanı sıra Vali Yardımcıları Orhan Mardinli ve Mahmut Hersanlıoğlu, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İlçe Kaymakamları, İlçe Jandarma ve Emniyet birim amirleri katıldı.
Toplantı öncesinde bir değerlendirme yapan Vali Ata, “ Hepinizin bildiği gibi 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan seçimlere çok az bir süre kaldı. Mayıs ayında yaptığımız toplantıda seçimlerle ilgili alınması gereken tedbirlerle ilgili İl Emniyet Müdürlüğümüz bir çalışma yapmıştı. Ancak İlçe Kaymakamlarımız, İlçe Jandarma Komutanlarımız ve İlçe Emniyet Müdürlerimizle de bir toplantı yapmanın uygun olacağını değerlendirdik. Bugüne kadar ilimiz genelinde seçimler ile ilgili herhangi bir olumsuzluk veya önemli bir sorun yaşanmadı. Bundan sonra da yaşanmaması için gereken tedbirleri almaya gayret göstereceğiz. Bizim için önemli olan vatandaşımızın hür iradesinin sandığa özgürce yansıması. İdarenin tarafsızlığına gölge düşürecek hal ve tutumlardan hepimizin kaçınması temel prensiptir. Bu konuda gösterilecek hassasiyet önem arz etmektedir.” dedi.
Toplantı, İl Emniyet Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Jandarma tarafından hazırlanan ve Seçim Güvenliği konusunda oluşturulan tedbirler ile ilgili sunumlar ile devam etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.