VALİ ATA’DAN GADIR HUM MESAJI - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

13 Ağustos 2022 - 08:36

VALİ ATA’DAN GADIR HUM MESAJI

VALİ ATA’DAN GADIR HUM MESAJI
Son Güncelleme :

28 Ağustos 2018 - 9:31

Bu Haber 8 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Erdal Ata, Gadir-i Hum Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Vali Ata “Milletler, zorluklar karşısında birlik ve beraberliğini muhafaza edebildiği sürece tarih sahnesinde var olmaya devam eder. Binlerce yıldır önemli medeniyetlerin beşiği olan Anadolu toprakları, bu yüzden hala bölgesinde huzur adası olmayı başarmaktadır” dedi.
Anadolu coğrafyasının adeta özeti olan Hatay’ın farklı kültürlerin, farklı inanışların bir arada huzur ve barış içerisinde yaşadığı dünyanın önemli hoşgörü merkezlerinden birisi olduğunun altını çizen Vali Ata mesajında şu ifadelere yer verdi “ Bu özelliğinin doğal sonucu olarak kentimizde yaşayan her kültür ve inançtan vatandaşımızın bayram sevinci ortak sevincimiz, tasası ortak tasamız, hüznü ortak hüznümüzdür. Hatay ilimizde mevcut hoşgörü iklimi ile “Ben, sen yok. Biz varız” dedirten birliğin kaynağı da bu duygu bütünlüğüdür. Her zaman olduğu gibi tüm Hataylı hemşehrilerimizin aralarındaki bu güçlü bağın yaşatılması ve daha da güçlendirilerek gelecek kuşaklara aktarılması hususunda elbirliği yapacaklarına yürekten inanıyorum. Bu düşüncelerle; Hazreti Muhammed (sav)’in Veda Haccı dönüşünde Ehl-i Beyt’inden Hazreti Ali’yi(K.V.) taltif ettiği gün olarak kutlanan “Gadir-i Hum Bayramı”nı yürekten tebrik ediyor, mutuluk ve huzur dolu nice bayram günleri diliyorum”.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.