Vali Ata’nın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

17 Haziran 2021 - 07:47

Vali Ata’nın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı

Vali Ata’nın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı
Son Güncelleme :

25 Temmuz 2017 - 8:56

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Erdal Ata, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Ata, mesajında şu ifadelere yer verdi:
”Türk basınında sansürün kaldırılmasının 109. yıl dönümünde tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.
Temel işlevi kamuoyuna objektif bilgi akışı sağlamak ve toplumsal olaylara ayna tutmak olan basın, halk ile yöneticiler arasında iletişim sağlarken, saydam ve katılımcı yönetim anlayışında etkin bir rol üstlenir. Gündemi etkileyen, hatta gündem oluşturan bir güç halini alan basın, aynı zamanda düşünce ve ifade özgürlüğünün de en etkili araçlarından biridir.
Toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri esas alan, olayları olduğu gibi aktarabilmek için tarafsız bir anlayışla çalışan basın mensupları, üstlendikleri bu misyonla demokrasimizin gelişmesine önemli katkılar sağlamaktadır.
Objektif, güçlü ve sorumluluk alan bir yerel basının da sosyal, kültürel ve ekonomik yönden ilimizin kalkınmasında büyük rol oynayacağı açıktır. Bu anlayışa sahip çıkarak özveri içerisinde gayret gösteren yerel basın temsilcilerimizin, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı duyarlılıkla hareket edeceklerine yürekten inanıyorum.
Bu düşüncelerle ilimizde faaliyette bulunan yerel gazete, dergi, radyo ve televizyonlarımız başta olmak üzere bütün basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar ve sağlıklı günler diliyorum.”

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.