Vali Ata’nın Hatay’ın Anavatan’a Katılışının 78. Yıl Dönümü Mesajı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Eylül 2021 - 10:46

Vali Ata’nın Hatay’ın Anavatan’a Katılışının 78. Yıl Dönümü Mesajı

Vali Ata’nın Hatay’ın Anavatan’a Katılışının 78. Yıl Dönümü Mesajı
Son Güncelleme :

25 Temmuz 2017 - 9:02

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay’ın Anavatan’a Katılışının 78. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Ata, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Barış yoluyla kazanılmış siyasi zaferlerden biri olan Hatay’ın Anavatan’a katılışının 78. yıl dönümünü idrak etmenin onur ve gururunu içtenlikle paylaşıyorum.
Kardeşlik ve hoşgörü kenti olan ilimiz sahip olduğu sayısız kültürel değerlerin yanında iklimi, verimli toprakları, ticaret yolları üzerinde bulunması gibi ekonomik gerekçelerle de tarih boyunca işgalci güçlerin ilgisini üzerinde toplamıştır.
Birinci Dünya Savaşı sonrasında da yayılmacı devletlerin hedefi olan Hatay; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izlediği usta siyaset ve Hataylıların verdiği eşsiz mücadele örneği ile bağımsız bir devlet olmayı başarmış ve üzerinden bir yıl bile geçmeden Anavatan’a katılarak şanlı bayrağımızın gölgesinde yaşama kararı almıştır.
Hataylıların kaynağını vatan sevgisinden alan onurlu mücadelesi sonucunda gerçekleşen bu bütünleşme, Türkiye’nin milli birliğini daha da perçinleyen anlamlı bir adım olarak tarihteki yerini almıştır.
Bugün 78. yıl dönümünü kutladığımız Hatay’ın Anavatan’a katılışı, yarınlara emin adımlarla yürüyen ilimizin geleceğini inşa ederken de en büyük ilham kaynağımız olacaktır.
Bu anlamlı gün vesilesi ile ‘’Hatay benim şahsi meselemdir.” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Anavatan’a katılma kararı alan Hatay Devleti Meclisi Üyeleri’ni ve bu uğurda mücadele eden herkesi rahmet ve minnetle anıyor, tüm Hataylılara sevgi ve saygılarımı sunuyorum”

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.