Vali Ata’nın Kızılay Haftası Mesajı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Eylül 2021 - 09:56

Vali Ata’nın Kızılay Haftası Mesajı

Vali Ata’nın Kızılay Haftası Mesajı
Son Güncelleme :

27 Ekim 2017 - 8:43

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Erdal Ata, her yıl 28 Ekim- 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Ata, mesajında şu ifadelere yer verdi:
”1868 yılında yaralı ve hasta askerlere yardım amacıyla “Hilal-i Ahmer Cemiyeti” adı altında kurulan Türk Kızılay’ı, o tarihten bu yana gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaşarak ülkemizin medar-ı iftiharı bir kuruluş haline gelmiştir.
149 yıldır halkımızın sağduyusunu, vicdanını, hoşgörüsünü, şefkatini ve iyilikseverliğini tüm insanlığın hizmetine sunan bu kuruluşumuz, yaptığı yardımlarla ülkemizin insana verdiği değeri tüm dünyaya göstermektedir.
Dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin nerede yardıma muhtaç birileri varsa oraya halkımızın yardım elini uzatarak evrensel insani değerlerin güçlenmesine katkı sağlayan Türk Kızılayı’nın, vazife edindiği bu misyonu bundan sonra da başarıyla sürdüreceğine yürekten inanıyorum.
Bu düşüncelerle, insanlık adına ulvi görevler üstlenen ve hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Türk Kızılayı çalışanları ile yardımsever Hataylı hemşehrilerimin haftasını kutlar, yardım faaliyetlerinin yürütülmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım.”

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.