Vali Ata’nın St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı Mesajı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

6 Aralık 2021 - 21:22

Vali Ata’nın St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı Mesajı

Vali Ata’nın St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı Mesajı
Son Güncelleme :

29 Haziran 2018 - 8:58

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Erdal Ata, St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Ata, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Hristiyan vatandaşlarımız tarafından her yıl 29 Haziran St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı olarak kutlanmaktadır.
Dünyada eşine az rastlanır derinlikte bir hoşgörüye sahip olan ilimizde, üzerinde yaşamış kadim uygarlıkların bıraktığı miras, bizim en büyük zenginliğimizdir. Bu zenginliğimizin kaynağı her dinden, her kültürden, gökkuşağı misali farklılıkları ve uyum içerisinde yaşamayı bir hayat tarzı haline getirmiş insanlarımızdır.
Asırlardır hüzünlerimizi ve sevinçlerimizi paylaştığımız her inanç ve kültürden insanımızla daha mutlu bir geleceği elbirliği ve aynı ideal ile inşa ediyoruz. İlimizi ve ülkemizi güçlü kılanın da bu duygu birliği olduğuna yürekten inanıyorum.
Bu düşüncelerle, Hristiyan hemşerilerimizin St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, bayram nedeniyle dünya barışı ve insanlığın huzuru için yapılacak dualara yürekten iştirak ediyor, birlik ve beraberlik içinde nice bayramlar diliyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.