Vali Ata’nın Vakıflar Haftası Mesajı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

11 Nisan 2021 - 00:32

Vali Ata’nın Vakıflar Haftası Mesajı

Vali Ata’nın Vakıflar Haftası Mesajı
Son Güncelleme :

09 Mayıs 2017 - 8:47

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Erdal Ata, Vakıflar Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Ata mesajında şu ifadelere yer verdi:
”Vakıf kültürünün daha iyi anlaşılması, yaşatılarak gelecek kuşaklara aktarılması ve bu konuda toplumsal duyarlılık oluşturulması amacıyla her yıl mayıs ayının ikinci haftası “Vakıflar Haftası” olarak kutlanmaktadır.
Yaratandan ötürü yaratılanlara merhamet, şefkat ve sevginin müesseseleşmiş şekli olan Vakıflar; büyük medeniyet birikimimizin en güzel tezahürlerinden biri olarak milletimizin şefkat ve yardımseverlik duygularını yansıtan, dayanışma ruhunun güçlenmesinde büyük payı bulunan ecdat yadigarlarıdır.
Yüzyıllardır yaşatılan ve topluma ahlâk, fazilet, karşılıklı sevgi ve saygı gibi önemli değerleri aşılayan bu anlayış; toplumumuzun sosyal, ekonomik ve kültürel hayatına hâkim olmuş ve zenginlik katmış bir medeniyet mirasıdır.
Eğitimden sağlığa, kültürden şehirciliğe kadar birçok alanda değerli hizmetler gerçekleştiren vakıflarımıza sahip çıkmak, onları canlandırmak, vakıf medeniyetinin yansıması olan sevgi kültürünü, şefkat ahlakını yeşerterek genç nesillere aktarmak hepimizin temel görevi olmalıdır.
Bu düşüncelerle; bu yıl “Vakıf Medeniyeti-Kudüs” temasıyla 08-14 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan Vakıf Haftası’nın vakıflarımızı yaşatma duygusunun artmasına vesile olmasını temenni ediyor, vakıf çalışanlarının ve vatandaşlarımızın Vakıflar Haftası’nı kutluyorum.”

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.