Vali Doğan Başkanlığında, İklim Değişikliği Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Kasım 2021 - 10:01

Vali Doğan Başkanlığında, İklim Değişikliği Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Vali Doğan Başkanlığında, İklim Değişikliği Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
Son Güncelleme :

19 Kasım 2021 - 9:59

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında, “İklim Değişikliği, İlimize Etkileri ve Yapılması Gereken Çalışmalar” ile ilgili toplantı gerçekleştirildi.
Abdurrahman Melek Toplantı Salonunda, gerçekleşen toplantıda, TEMA Vakfı İl Temsilcisi Dr. Zehra Güngördü tarafından “İklim Değişikliği, İlimize Etkileri ve Yapılması Gereken Çalışmalar” ile ilgili sunum yapıldı.
Gerçekleşen toplantıda Vali Doğan, “Küresel ısınma ve iklim değişikliğinin dünyada olduğu gibi ülkemizde de olumsuz etkileri gözlemlenmekte. Son yıllarda yaşanan büyük çaplı orman yangınları, sel felaketleri ve kuraklıklar bunun örnekleridir. Bu konuda siz değerli bilim insanlarının çalışmaları ve çözüm önerileri bizler için çok önemlidir.” dedi.
Toplantıya Vali Doğan’ın yanı sıra, TEMA Vakfı İl Temsilcisi Dr. Zehra Güngördü, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ercan Akar, İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün Çolakoğlu, DSİ 63. Şube Müdür Vekili Fatih Mıyman ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.