Vali Doğan BM Suriye Krizi Bölgesel İnsani Yardım Koordinatörü Muhannad Hadi’yi kabul etti. - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

15 Ağustos 2022 - 06:24

Vali Doğan BM Suriye Krizi Bölgesel İnsani Yardım Koordinatörü Muhannad Hadi’yi kabul etti.

Vali Doğan BM Suriye Krizi  Bölgesel İnsani Yardım  Koordinatörü Muhannad Hadi’yi kabul etti.
Son Güncelleme :

02 Temmuz 2021 - 9:24

Bu Haber 10 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Rahmi Doğan, BM Suriye Krizi Bölgesel İnsani Yardım Koordinatörü Muhannad Hadi ve BM Suriye Krizi Bölgesel İnsani Yardım Koordinatör Yardımcısı Mark Cutts ile beraberindeki heyeti kabul etti.
Valilik Makamında gerçekleşen ziyarette Vali Doğan, Suriye krizinin başladığı günden bu yana Hatay halkının Suriye vatandaşlarını hoşgörü kenti şehrimize yakışır bir şekilde ağırladığını dile getirdi. BM Suriye Krizi Bölgesel İnsani Yardım Koordinatörü Muhannad Hadi, “Kendimi evimde gibi hissettiğim Hatay’da olmaktan onur duyuyorum. Savaştan kaçan sivilleri misafir anlamında kabul eden tek ülke Türkiye’dir. Yaptığı yardımlar ve destekler için Türkiye’ye teşekkür ederim.” dedi.
BM Suriye Krizi Bölgesel İnsani Yardım Koordinatörü Muhannad Hadi ise coğrafi yönden olduğu kadar tarih ve kültür açısından da çok önemli bir şehir olan Hatay’da bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek, nazik kabulünden ve misafirperverliğinden dolayı Vali Doğan’a teşekkür etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.