Vali Doğan, Cemil Meriç Kültür Evi’nde incelemelerde bulundu - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

29 Şubat 2024 - 05:26

Vali Doğan, Cemil Meriç Kültür Evi’nde incelemelerde bulundu

Vali Doğan, Cemil Meriç Kültür Evi’nde incelemelerde bulundu
Son Güncelleme :

15 Şubat 2021 - 17:50

Bu Haber 61 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Türk edebiyatına çok sayıda eser kazandıran büyük düşünür Cemil Meriç’in doğduğu, 20. yüzyılın ilk yıllarında yapıldığı tahmin edilen ve Hatay Valiliği tarafından restore edilerek müzeye dönüştürülen Cemil Meriç Kültür Evi’nde incelemelerde bulundu.
DOĞAN: TARİHİMİZ MÜHRÜ SÖKÜLMEMİŞ BİR HAZİNEDİR
Kültür Evinde incelemelerde bulunan Vali Doğan, “Ne mutlu bizlere ki, kaybettiğimiz birçok değerlerimizin yanında, onları tekrar nasıl kazanabileceğimizi bize gösteren aydınlarımız var. Onları ve eserlerini tanıyarak muhteşem bir maziyi daha muhteşem bir istikbale bağlayabiliriz. Cemil Meriç’in deyimi ile “Tarihimiz mührü sökülmemiş bir hazinedir.” İşte bu hazinedeki en değerli mücevherlerden biri de üstad Cemil Meriç’tir” dedi.
Vali Doğan, 1916’da Reyhanlı da dünyaya gelen başta dil, tarih, edebiyat, felsefe ve sosyoloji olmak üzere sosyal bilimlerin birçok alanında araştırma yapmış ve yazılar kaleme almış Cemil Meriç’in doğduğu evi gezerek Cemil Meriç Kültür Evi hakkında bilgiler aldı.
Ziyarette Hatay Valisi Rahmi Doğan’a Vali Yardımcısı Yusuf İzci, Reyhanlı Kaymakamı Ali Candan ve Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu da eşlik etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.