Vali Doğan Çocuk Yaşam Merkezini Ziyaret Etti « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

21 Ocak 2021 - 11:02

Vali Doğan Çocuk Yaşam Merkezini Ziyaret Etti

Vali Doğan Çocuk Yaşam Merkezini Ziyaret Etti
Son Güncelleme :

22 Mart 2019 - 9:28

Bu Haber 1 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Reyhanlı ilçesinde bulunan ve Suriye iç savaşında ailesini kaybeden yaklaşık 900 çocuğun bakıldığı Çocuk Yaşam Merkezini ziyaret etti.
Yaklaşık 900 Suriyeli çocuğun yaşadığı Çocuk Yaşam Merkezini ziyaret eden Vali Doğan’a burada çocuklara verilen eğitim, sağlık ve barınma hizmetlerini yerinde inceledi. Buradaki çocuklara sağlanan imkan ve şartları değerlendiren Vali Doğan, yaşam merkezinin Suriye’de ki savaşta ailelerini kaybeden ve küçücük dünyalarında oluşan hasarı rehabilite imkanı sunan bir merkez olduğunu, çocukların geleceğe daha güvenle bakabilmelerini sağlamaya gayret eden bir yuva olması için ellerinden gelen çabayı gösteren tüm yönetici ve öğretmenleri tebrik etti.
Ziyarette Vali Doğan’a Hatay MKÜ Rektörü Prof.Dr. Hasan Kaya, Vali Yardımcısı Salih Altun, Reyhanlı Kaymakamı Fatih Çobanoğlu ve ilgili kurum müdürleri de eşlik etti.
Ziyaret esnasında Suriyeli çocuklar Vali Doğan’a Türk Bayrağı hediye etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.