Vali Doğan, Hatay Valiliği Mutfak Sanatları Merkezini Ziyaret Etti - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

4 Aralık 2023 - 06:23

Vali Doğan, Hatay Valiliği Mutfak Sanatları Merkezini Ziyaret Etti

Vali Doğan, Hatay Valiliği Mutfak Sanatları Merkezini Ziyaret Etti
Son Güncelleme :

23 Ocak 2023 - 16:49

Bu Haber 1 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Rahmi Doğan, eşi Gülden Gülüzar Doğan hanımefendi ile birlikte Valiliğimiz bünyesindeki Antakya Konağında bulunan ve Nedime Keser Halk Eğitim Merkezi ile İMEP işbirliğinde Gastronomi alanında kursların verildiği Hatay Valiliği Mutfak Sanatları Merkezini ziyaret etti.
Antakya ilçemizdeki Hatay Valiliği Mutfak Sanatları Merkezini ziyaret eden Vali Doğan, “Tarihin en eski yerleşim yerlerinden biri olan kadim şehir Hatay’da, tarih boyunca birçok medeniyetin yaşaması ve tarihin en önemli ticaret yollarından biri olan İpek Yolu’nun kesişme noktası olması hasebiyle mutfak kültürü zaman içinde oldukça zengin bir hal almıştır. Hatay mutfağı 600’ün üzerinde yemek ve tatlı çeşidi ile, 2017 yılında UNESCO tarafından Yaratıcı Şehirler Ağına dahil edilen dünya gastronomisinde 27 şehrinden biridir. Burada eğitim görerek kurslarını tamamlayan kursiyerlerimiz, zengin mutfak lezzetlerimizin dünyaya sunulmasında ve tanıtılmasında önemli rol oynayacaklardır. Tüm kursiyerlerimize çalışmalarında başarılar diliyorum. ” dedi.
Gerçekleşen ziyarette Vali Doğan’a, Vali Yardımcısı Yusuf İzci, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ve ilgili temsilciler eşlik etti.
Hatay Valiliği Mutfak Sanatları Merkezinde; 4 Nisan 2022 tarihinden bu yana düzenlenen 5 farklı kursta 62 kursiyer eğitimini tamamlamış olup 16 kursiyere istihdam sağlanmış, 6 kursiyerimize ustalık belgesi verilmiştir.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.