Vali Doğan, Kesişme; İyi ki Varsın Eren” filminin Hatay Özel Gösterimi’ne Katıldı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

15 Ağustos 2022 - 06:03

Vali Doğan, Kesişme; İyi ki Varsın Eren” filminin Hatay Özel Gösterimi’ne Katıldı

Vali Doğan, Kesişme; İyi ki Varsın Eren” filminin Hatay Özel Gösterimi’ne Katıldı
Son Güncelleme :

10 Ocak 2022 - 17:38

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

likte Şehit Eren Bülbül ve hemşehrimiz Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in aziz hatırasını sonsuza dek yaşatacak olan “Kesişme; İyi ki Varsın Eren” filminin Hatay Özel Gösterimi’ne katıldı.
Hatay Valiliği Meclis Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleşen Filmin gösterimi öncesi film ekibi ve Şehit J. Asb. Kd. Bçvş. Ferhat Gedik’in ailesi ile bir araya gelerek bir süre sohbet eden ve tüm şehitlerimizi rahmetle yad ettiğini belirten Vali Doğan burada yapmış olduğu basın açıklamasında, “Karadeniz’in hırçın çocuğu ile Akdeniz’in Amanoslar’ın gölgesinde büyüyen Ferhat Başçavuş’un hikayesini birazdan izleyip göreceğiz. Ama Ferhat Başçavuş ile Eren’in ki biraz farklı. Bu iki yiğitten birinin cesaretine birinin de fedakarlığına şahitlik yapıyoruz. Eren 15 yaşında olmasına rağmen teröristlerin yerini gösterebilecek bir cesaretle jandarma birliklerinin önüne düşüyor ve Karadeniz’in hırçın ormanları içerisinde birliklerimize yardımcı olmaya çalışırken Ferhat Başçavuş da Eren’e zarar gelmesin diye bedenini siper ederken ikisi de aynı anda şehadet şerbetini içiyorlar. İkisinin de mekanı cennet olsun. Rabbim onlardan razı olsun. Bizim memleketimizin her bir karışı şehit kanlarıyla sulanmış bir memleket. Bu topraklar şehit kanlarıyla vatan yapılmış bir toprak. O yüzden ecdada, şehitlerimize gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Tabii burada en büyük yük, Ferhat Başçavuşun annesinde. O metanetle ve dimdik duruyor. Hiçbir zaman başını yere eğmedi. Evlatları ile birlikte şahadet şerbetini içmiş olan Ferhat’ın acısını yaşıyor ama bunu hiç kimseye hissettirmeden kendi içerisinde yaşıyor. Devletimiz her zaman şehitlerimizin yanında ve şehit yakınlarımızda bunun farkında. Biz onlarla sürekli hemhal oluyoruz. Hem sayın Cumhurbaşkanımız hem de bakanımız ilimizdeki şehit ailelerinin herhangi bir sıkıntısı olduğunda bizleri talimatlandırıyor ve bizde imkanlar ölçüsünde şehit ailelerimizle ile birlikte oluyoruz.” dedi.
Basın açıklamasının ardından program Filmin gösterimi ile son buldu.
Duygusal anların yaşandığı gösterime Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın yanı sıra Hataylı şehidimiz J. Asb. Kd. Bçvs. Ferhat Gedik’in ailesi, Hatay Milletvekilleri TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı Hüseyin Yayman, Abdulkadir Özel, filmin oyuncuları, TRT Genel Müdürlüğü temsilcileri ve davetliler katıldı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.