VALİ DOĞAN “MECBUR KALMADIKÇA DIŞARI ÇIKMAYALIM” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

6 Ağustos 2021 - 06:34

VALİ DOĞAN “MECBUR KALMADIKÇA DIŞARI ÇIKMAYALIM”

VALİ DOĞAN  “MECBUR KALMADIKÇA  DIŞARI ÇIKMAYALIM”
Son Güncelleme :

07 Aralık 2020 - 16:23

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Rahmi Doğan yazılı açıklama da bulunarak mecbur kalmadıkça dışarı çıkmayalım dedi.
Vali Doğan yaptığı yazılı açıklama da ‘’Pandemi süreci boyunca Valilik olarak alınması gereken tüm tedbirleri alarak bu süreci az hasarla atlatmak için elimizden gelen her şeyi yapmakta olduğumuza inanıyorum. Salgının başladığı ilk dönemden bu yana başarılı olduğumuz herkes tarafından bilinmektedir. Kişisel olarak pandemi kurullarına en titiz şekilde uyarak hem kendimi korumaya hem de topluma örnek olmaya çalıştım. Pandemi süresince şahsımı maskesiz gören hiç kimse olmamıştır. Şu an bile çift maske kullanarak çalışmalarını yürütmekteyim. İlimizde vaka sayısının çok arttığı şu günlerde toplumun önünde olan kişilere ve kanaat önderlerine de birtakım sorumluluklar düşmektedir.Salgınla mücadelemizde bizlere destek olmaları, kurallara uyarak topluma örnek olmaları, davranışları ile yol göstermeler ve bunu gerek tavırlarıyla gerekse sosyal medya yoluyla ortaya koymaları onlardan beklentimizdir.
Virüsten kendimizi nasıl koruyacağımız belli.Maske,mesafe ve hijyen kurallarına şahsım da dahil olmak üzere hep birlikte uyacağız ve kalabalık ortamlarda bulunmayacağız. Eş-dost, akraba, aile ve ev ziyaretlerini bir süreliğine askıya alacağız. Dostlarımızın, yakınlarımızın düğün,cenaze gibi özel günlerinde eskisi gibi özel günlerinde eskisi gibi bir araya gelmeyeceğiz. Bir süre tedbirlerimizi de taziye dileklerimizi de telefonla ileteceğiz. Zor da olsa bu fedakarlığı göstereceğiz.Herkes birbirine aynı tavsiyelerde bulunurken, tavsiye sahiplerinin bu tavsiyelere başta kendilerinin uymadığı, uyarıların lafta kaldığı da ne yazık ki aşikardır.Geldiğimiz nokta itibarıyla pandemi kurallarına sıkı sıkıya uymadığımız takdirde canımızın yanacağı ve bu süreci toplum olarak çok zor atlatacağımızı üzülerek ifade etmek durumundayım.
Biz Valilik olarak alınması gereken tüm tedbirleri kademeli olarak devam edeceğiz. Unutmayalım ki bu tedbirlere uyacak olan bizleriz. Bu tedbirler halihazırda bizi hastalıklardan koruyacak yegane yöntemdir. Her bir vatandaşımızın başına polis veya sağlık çalışanı görevlendirme imkanının olmadığını bilerek herkesi;daha dikkatli olmaya, kurallara bizzat uymaya,uymayanlara ise mesafe koyarak tavır alıp onları ikaz etmeye, sağlık camiamıza, güvenlik güçlerimize ve bu süreçte görev alan tüm personelimize yani BİZLERE yardımcı olmaya, bu konuda sorumluluk almaya davet ediyorum”dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.