Vali Doğan, Noel Bayramı Sevincine Ortak Oldu - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

13 Ağustos 2022 - 08:32

Vali Doğan, Noel Bayramı Sevincine Ortak Oldu

Vali Doğan, Noel Bayramı Sevincine Ortak Oldu
Son Güncelleme :

28 Aralık 2018 - 9:34

Bu Haber 7 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Rahmi Doğan ve ilimiz protokolü, Ortodoks Kilisesi’ni ziyaret ederek Hristiyan hemşerilerimizin Noel Bayram sevincine iştirak ettiler.
Gerçekleşen ziyarete Hatay Valisi Rahmi Doğan’nın yanı sıra, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez, Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Vakıflar Bölge Müdür Vekili Mehmet Yıldıran, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutan Vekili J. Alb. Ufuk Bilgen, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Ortodoks Kilisesi Ruhani Lideri Dimitri Dogum, Musevi Cemaati Başkanı Şaul Cenudioğlu, Katolik Cemaati Ruhani Lideri Domenico Bertogli, ALİYAD Vakfı Başkanı Nasrettin Eskiocak, Protestan Cemaati Temsilcisi Yakup Chang, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, ATB Başkanı Ali Celal Mursaloğlu ve Meclis Başkanı Veliş Bahadırlı ile vatandaşlarımız katıldı.
Hatay Valisi Rahmi Doğan Hristiyan vatandaşlarımızın Noel Bayramı’nı can-ı gönülden kutladığını ifade ederek Başladığı konuşmasında, “Bugün Hristiyan vatandaşlarımızın Noel Bayramı sevincine iştirak etmek adına buradayız. Hatay yüzyıllardır medeniyetlerin beşiği olmuş bir kenttir. Farklı dinden, mezhepten, ırktan insanların barış ve huzur içerisinde yaşadığı bir toprak parçası olmuş. Bugünde aynı şekilde huzur içinde yaşıyoruz. Bayramlar sevinçlerin arttığı birlik ve beraberliğin coşkuya karıştığı günlerdir. Dolayısıyla ben de tüm Hristiyan vatandaşlarımızın Noel Bayramını tebrik ediyorum. Biz onlarla birlikte bu topraklarda yaşamaktan mutluyuz. Eminimin ki onlarda bu ülkenin hoşgörü iklimi içerisinde bizimle birlikte yaşamaktan mutludurlar.” dedi.
Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Fadi Hurigil ev sahibi olarak yaptığı konuşmada; Noel Bayram sevincini paylaşmak üzere kendilerini ziyaret eden ilimiz protokolüne teşekkür etti. Hurigil, ‘’Sevginin başkenti Antakya’da Hristiyan dinine mensup insanlar olarak Noel Bayramını büyük bir sevinç ve coşkuyla kutlamanın heyecanı içerisindeyiz. Yüzyıllardır devam eden barış ve kardeşlik ortamının tüm dünyaya örnek teşkil ettiği, ibadethanelerin aynı anda Allah’a yakarışların sunulduğu, ezan sesinin çan sesine, çan sesinin hezan sesine karıştığı, üç semavi dininin kucaklaştığı Antakya, acı ve gözyaşının eksik olmadığı dünyamızda, tüm insanlığın en temel özlemi olan barış ve huzurun yaşandığı müstesna şehirlerden bir tanesidir. Sayın Valimiz, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız, farklı inanç ve kültürün temsilcileri ve ilimiz protokolü, Noel Bayramımızı kutlamak üzere kilisemize teşrifleriniz ve mevcudiyetinizle bayramımıza ayrı bir tat kattığınız için teşekkür ederiz.” dedi
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ise bu günün Hristiyan dünyasının çok önemli bir günü olduğunu belirterek “ Gerçekten çok değerli ve renkli bir şehirde yaşıyoruz. Bu şehir bize atalarımızdan miras kaldı, bizde torunlarımıza miras bırakacağız. Yüzyıllardır barışın, hoşgörünün, sevginin, bereketin ve kültürün başkenti olan bu şehirde Bu günde Hristiyan kardeşlerimizin Noel Bayramını kutlamanın onurunu yaşıyoruz. Bu vesileyle tüm Hristiyan kardeşlerimizin Noel Bayramını tekrardan kutluyorum.’’ dedi.
Yapılan ikram ve sohbetlerin sonrasında tarihi Ortodoks Kilisesi bahçesinde günün anısına hatıra fotoğrafı çekilmesi ile program sona erdi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.