Vali Doğan Öğrencilerin Aşure Davetine Katıldı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 23:16

Vali Doğan Öğrencilerin Aşure Davetine Katıldı

Vali Doğan Öğrencilerin Aşure Davetine Katıldı
Son Güncelleme :

20 Eylül 2019 - 16:46

Bu Haber 15 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Gazi Ortaokulunun aşure etkinliğine katıldı.
18 Eylül 2019 Çarşamba günü saat 10.30’da gerçekleşen etkinlikte güne öğrencilerin neşesiyle başlamaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Vali Doğan, “Bu güzel ortamda sizlerle olmak beni çok mutlu etti. Okulunuzun adı Gazi Ortaokulu, 19 Eylül de Gaziler Günü. Güzel bir tevafuk. Bu vesileyle şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize, güvenlik güçlerimize de sağlık, sıhhat diliyorum. Bir aşure programı var dediler, ben de memnuniyetle kabul ettim. Çocuklar bizim her şeyimiz. Bir defa anne baba olarak her şeyimiz, devlet olarak, millet olarak da geleceğimizsiniz. Sizler bu vatanın, bu toprakların umudusunuz. O yüzden en büyük yatırımı da sizlere yapıyoruz. İçerisinde bulunduğumuz bu okula baktığımızda okulum fiziki niteliklerinin, okulun donanımının yeterli olması ve sizlerin de bu ortamda eğitim görmesi bizleri mutlu ediyor. Devlet olarak en büyük yatırımı eğitime yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Sizleri iyi yetiştireceğiz ki gelecek yüzyılda bu millet refah içinde, huzur içinde yaşayabilsin. Bunun gayreti içindeyiz. Ben bu yolda emek sarf eden öğretmenlerimize, idarecilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Bu programda benimle birlikte olduğunuz için, teşrif ettiğiniz için sizlere şükranlarımı sunuyorum. Sizleri çok seviyoruz. Allah sizlere sağlık, sıhhat, huzur versin. İnşallah mutlu, huzurlu bir geleceğiniz olsun. Anne babalarınıza da selamlarımı iletin. Herkese hayırlı dersler diliyorum, afiyet olsun.” dedi.
Vali Doğan’ın bir süre öğrencilerle sohbet ettiği ve bizzat aşure dağıttığı etkinliğe Antakya kaymakamı Orhan Mardinli, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, Memursen İl Başkanı İsmail Bayraktar, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.