Vali Doğan Recep Atakaş ile Protokol İmzaladı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

7 Aralık 2021 - 09:47

Vali Doğan Recep Atakaş ile Protokol İmzaladı

Vali Doğan Recep Atakaş ile Protokol İmzaladı
Son Güncelleme :

15 Kasım 2019 - 9:03

Bu Haber 17 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Rahmi Doğan, hayırsever iş adamı Recep Atakaş ile Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Gemi Yapımı Atölyesi inşası ile okulun öğretim binası ve eklentilerinin onarımı için protokol imzaladı.
İskenderun Valilik Çalışma Ofisi Toplantı Salonu’nda düzenlenen protokole Vali Doğan’ın yanı sıra İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, hayırsever iş adamı Recep Atakaş ve Okul Müdürü ile Müdür Yardımcıları katıldı.
Protokolde konuşan Vali Doğan, “Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi zaten Recep Bey tarafından yaptırılmış bir okuldur. Burada yeni bir atölye yapılacak ve mevcut binaların bakım ve onarımı gerçekleştirilecek. Ben hayırlı, uğurlu olsun diyor, Recep Atakaş Bey’e teşekkür ediyorum. Bu tür yatırımlarla hem gelecek nesillere örnek oluyor hem de kamu adına yapmamız gereken yatırımları yaparak bir nebze olsun katkıda bulunuyorlar. Ben Hatay halkı adına da şükranlarımı sunuyorum.” dedi.
Hayırsever iş adamı Recep Atakaş ise, başta Vali Doğan olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Okul İdaresi’ne ve protokolün imzalanmasına vesile olan herkese teşekkür etti. İş adamı Atakaş, “Ayrıca ilimizde göreve başladığı günden itibaren çok çalışarak kısa zamanda çok işler yapan Sayın Valimize, 40 yıldır konuşulan ancak bir türlü gerçekleştirilemeyen Samandağ – Arsuz Karayolu için sizlerin huzurunda tekrar teşekkür etmek istiyorum.” dedi.
İmzalanan protokole göre öğretim binası ile eklentilerinin bakım ve onarım çalışmaları öğrencilerin okulda bulunmadığı ara tatiller ile yaz tatilinde gerçekleştirilecek olup 2020-2021 Eğitim Öğretim Döneminde teslim edilecektir. Gemi Yapım Atölyesi’nin inşasına ise proje revizelerinin tamamlanmasının ardından başlanması ve 12 ay içerisinde tamamlanıp teslim edilmesi öngörülmektedir.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.