Vali Doğan, Tel Aççana Höyüğündeki Kazı Çalışmalarını Yerinde İnceledi - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

20 Mayıs 2024 - 13:01

Vali Doğan, Tel Aççana Höyüğündeki Kazı Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Vali Doğan, Tel Aççana Höyüğündeki Kazı Çalışmalarını Yerinde İnceledi
Son Güncelleme :

15 Eylül 2022 - 21:28

Bu Haber 1 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Rahmi Doğan, eşi Gülden Gülüzar Doğan hanımefendi ile birlikte binlerce yıllık geçmişe sahip Hatay’ımızın tarihine ışık tutacak olan arkeolojik kazıların devam ettiği Reyhanlı Tel Aççana Höyüğünü ziyaret ederek, Kazı Başkanı Mustafa Kemal Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Akar’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Reyhanlı ilçesinde devam etmekte olan arkeolojik kazı çalışmalarını yerinde inceleyen ve tüm ekibe çalışmalarında başarılar dileyen Vali Doğan, “Her köşesinde tarih kokan, en eski yerleşim merkezlerinden biri olan kadim şehir Hatay’ımızda bu tür arkeoloji kazı çalışmaları ilimizin tarihi derinliklerini, birikimlerini ortaya çıkarması bakımından ve turizm yönünden büyük bir öneme sahiptir. ” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.