Vali Doğan’a, Ahilik Haftası Ziyareti - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

22 Şubat 2024 - 18:39

Vali Doğan’a, Ahilik Haftası Ziyareti

Vali Doğan’a, Ahilik Haftası Ziyareti
Son Güncelleme :

12 Eylül 2022 - 19:36

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Ahilik Haftası münasebetiyle Ticaret İl Müdürü Halit İmrek, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz ve beraberindeki heyeti kabul etti.
Gerçekleşen ziyarette misafirleriyle bir süre sohbet eden ve Ahilik Teşkilatının 13. Yüzyıldan beri Türk esnafının kadim geleneklerini ve davranışlarını gösteren güzel bir gelenek olduğunu ifade eden Vali Doğan, “Anadolu halkının ekonomik ve kültürel yaşamında önemli bir boyut oluşturan Ahiliğin; dürüstlük, sevgi, dostluk, yardımlaşma, hoşgörü, bilgi ve dayanışmanın sanat ile birleşimi olduğunu söyleyerek, Ahiliğin, işçinin, çalışanın, üretenin, namuslu kazancın ve ticaretin, adaletli yönetimin simgesidir. Ahilik haftası münasebetiyle tüm esnaflarımıza hayırlı, bereketli, bol kazançlar diliyorum.” dedi.
Başkan Teksöz ise nazik kabulünden ve iyi dileklerinden dolayı Vali Doğan’a teşekkür ederek hafta boyunca yapılacak olan etkinlikler hakkında bilgi verdi.
Ziyaretin sonunda Vali Doğan’a ahilik kaftanı giydirilerek hatıra fotoğrafı çektirildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.