Vali Doğan’dan Dışişleri Bakanlığı Hatay Temsilciliğine Ziyaret - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

13 Ağustos 2022 - 10:05

Vali Doğan’dan Dışişleri Bakanlığı Hatay Temsilciliğine Ziyaret

Vali Doğan’dan Dışişleri Bakanlığı Hatay Temsilciliğine Ziyaret
Son Güncelleme :

10 Mayıs 2019 - 9:39

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran ile beraber Dışişleri Bakanlığı Hatay Temsilciliğini ziyaret etti.
Gerçekleşen ziyarette Bakan Yardımcısı Kıran, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve NATO üyesi ülkelerin temsilcileriyle beraber bugün Hatay’ı ziyaret ettiklerini belirtti.
Stoltenberg’in kentin hem tarihi konumu hem stratejik önemini bizzat yerinde müşahede etme şansına sahip olduğunu vurgulayan Bakan Yardımcısı Kıran “Az önce tamamladığımız brifinglerin ardından Hatay’ın güzelliklerini tatmak için, kentin caddeleri ve sokaklarına geçtiler. Şu andan itibaren gerek kültürel ziyaretler gerekse Hatay’ın gastronomi alanındaki konumunu bizzat yerinde müşahede edecekler. Bizler için, Dışişleri Bakanlığı olarak Hatay’ın stratejik öneminin ayrı bir anlamı da var. Bilindiği gibi İzmir, İstanbul, Gaziantep, Antalya ve Edirne gibi bazı kentlerimizde Bakanlığımızın temsilcilikleri var. Bunlara bir yenisini ekledik. Hatay’daki temsilciğimizi açma sürecini Sayın Cumhurbaşkanımızın onayıyla tamamlamış bulunuyoruz. Sayın Bakanımızın talimatları ve Sayın Valimizin çok güçlü destekleriyle kentin merkezinde tarihi bir alanda Temsilciliğimizi açtık. En kısa zamanda resmi açılışını da yapacağız. Buraya Büyükelçi Serdar Cengiz’in ataması gerçekleşti. Hatay’ın bölgedeki kritik konumu ve dış politikadaki yeri itibariyle de buradaki süreci, özellikle göçmenler konusundaki süreci, Suriye’deki gelişmeleri kendisi çok yakından takip edecek ve Bakanlığımızı Hatay’dan bilgilendirecek. Ben bu ziyaret vesilesiyle bir kere daha Hatay’da bulunmaktan duyduğum memnuniyeti dile getirmek isterim. Sayın Valimize buradaki Hatay Temsilciliğimizin açılışında hem de bugün NATO Genel Sekreterliği heyetine göstermiş olduğu misafirperverlikten dolayı şükranlarımı sunarım.” dedi
Hatay Valisi Rahmi Doğan da ziyarette yaptığı değerlendirmede NATO Genel Sekreteri ve beraberindeki heyetin Hatay’daki toplantılarının ardından kentteki tarihi, kültürel yerleri gezip, Hatay’ın lezzetlerinden tadacaklarını belirtti. Hatay’ın stratejik konumuna da değinen Vali Doğan, “Hatay ülkemiz için, bizim için önemli bir lokasyon. Bugünkü gelen heyette bunu göstermekte. Bugün itibariyle Dışişleri Bakanlığımızın Temsilciliği faaliyete geçiyor. Büyükelçimiz dün itibariyle göreve başladı. Bundan sonra birlikte çalışacağız. Yapılacak çalışmalarda Dışişleri Bakanlığı temsilcisinin burada bulunuyor olması bizleri de güçlendirmiştir. Temsilciliğin hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.
Ziyaret, Habib-i Neccar Vakıf Konutları içerisinde Dışişleri Bakanlığı Hatay Temsilciliği’nin kullanımına verilen binanın önünde günün anısına fotoğraf çekilmesinin ardından sona erdi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.